به گزارش پایگاه خبری ربیع،  حجت الاسلام و المسلمین مهدی زندیه در افتتاحیه دوره امامت پژوهی در خصوص نحوه برگزاری کلاس مجازی امامت پژوهی اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی کشور و شیوع بیماری کووید ۱۹ برگزاری کلاس‌ها به صورت برخط( آنلاین) خواهد بود.
وی گفت: اگر آموزش مجازی از لحاظ سخت افزار و نرم افزار کامل باشد، می توان از این امکانات به خوبی استفاده کرد، البته به شرط اینکه طلبه به اندازه کافی دقت و پشتکار داشته باشند.
مدیر گروه رشته فلسفه و کلام اسلامی مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه دفتر تبلیغات اسلامی، حضور اساتید مجرب را از محسنات این دوره دانست و تصریح کرد: با برگزاری دوره امامت پژوهی برای خواهران، إن شاءالله بتوانیم خواهران امامت پژوه در ایران و در سطح جهان داشته باشیم.
وی با تأکید بر تلاش، دقت، مطالعه منابع و کتب در کسب مفاهیم و مطالب افزود: یک دانش پژوه موفق و امام پژوه زمانی موفق خواهد بود که هدفی را که انتخاب کرده است، رها نکند و مجدانه این راه دشوار را به سرانجام برساند.
حجت اسلام والمسلمین زندیه ضمن اشاره به اهمیت دوره امامت پژوهی در عصر حاضر اظهار داشت: اگر علوم حوزوی همراه با تهذیب نفس نباشد، قطعاً بدست آوردنی و تأثیرگذار نخواهد بود و نمی‌توان اندوخته قابل توجهی را کسب کرد؛ تمام کسانی که در این راه حرکت کرده‌اند و توفیقات الهی شامل حال آنها شده است بخاطر تهذیب نفس در کنار جدیت در کسب علوم حوزوی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: اگر طلبه کوچکترین ضعفی در رفتار، گفتار و کردار خود داشته باشد و در صدد رفع آن نباشد، قطعاً توفیقاتش گرفته می شود، به گونه ای که نمی تواند به شایستگی مطالعه و تحقیق کند و موفق باشد؛ با تقوا و تهذیب نفس، راه برای کسب و درک علوم در راستای بحث امامت پژوهی هم باز خواهد شد.