به گزارش پایگاه خبری ربیع، علی‌اصغر آهنی‌ها, نماینده کارفرمایان در جلسه شورای‌عالی کار در گفت‌وگو با تسنیم،با بیان “تعیین حقوق کارگران به آخر هفته موکول شد” گفت: جلسه دیشب جلسه خوبی بود و مذاکرات زیادی انجام دادیم اما به نتیجه نهایی نرسیدیم.

 وی با بیان اینکه وزیر کار در جلسه به تعیین مزد در چارچوب قانون اشاره کردند گفت: اعداد و ارقامی که درباره سبد معیشت مورد بررسی قرار گرفت نیازمند بررسی مجدد است. وزارت اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت گزارش‌هایی از تهیه سبد معیشت را  ارائه کردند که شرکای اجتماعی به‌دنبال بررسی بیشتری برای به نتیجه رسیدن هستند.

 آهنی‌ها تأکید کرد: دستمزد کارگران باید با تأکید بر اصل سه‌جانبه‌گری و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کارگاه‌ها و بنگاه‌ها و قدرت خرید کارگران تعیین شود.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از اشتغال در کشور را واحدهای خرد تشکیل می‌دهند اظهار داشت: با توجه به اهمیت اشتغال واحدهای خرد ضرورت دارد که تورم کنترل شود تا اشتغال و اقتصاد در کشور مدیریت شود.

آهنی‌ها گفت: حجم عمده اشتغال کشور متعلق به کارگاه‌های خرد و کوچک است. مشکل اصلی این است که حمایت از این بخش که بزرگ است, بسیار اندک است، به‌طور مثال تسهیلات بانکی تنها به ۵ تا ۶ درصد از این ۹۲ درصد اختصاص یافته است، یعنی نظام بانکی در پرداخت تسهیلات با صنایع بزرگ همکاری دارد ولی حمایتی از صنایع کوچک نیست در صورتی که بخش عمده‌ای از اشتغال متعلق به صنایع خرد و کوچک است. ما به‌دنبال این هستیم که افزایش‌ها به‌نحوی باشد که روی زندگی مردم اثر مثبت بگذارد.

گفتنی است،جلسه شامگاه دوشنبه شورای عالی کار بدون نتیجه نهایی برای افزایش دستمزد به کار خود پایان داد و مقرر شد جلسه بعدی شورای عالی کار جمعه برگزار شود.

«محسن باقری»، رئیس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور درباره جلسه بیان کرده است: در جلسه امروز شورای عالی کار، در مورد نرخ سبد معیشت و به تبع آن میزان افزایش دستمزد کارگران به نتیجه نرسیدیم.