مدیر منطقه ۱۵ شهر اصفهان بعد از ظهر دیروز در حاشیه افتتاح طرح های فرهنگی این منطقه با اشاره میزان قابل توجه اعتبارات این طرح ها گفت: اعتبار فرهنگسرای گورت حدود ۲ میلیارد تومان و فرهنگسرای قصر حدود یک میلیارد تومان و بوستان مروارید ۲۵۰ میلیون تومان بوده است.

دکتر رضا مختاری ملک آبادی درباره روند ساخت فرهنگسرای محله قصر گفت: فرهنگسرای قصر مربوط به قبل از الحاق منطقه به اصفهان بوده است. اما مدتی با رکود مواجه بوده که با ورود دکتر جمالی نژاد به مجموعه شهرداری و تلاش ایشان و همکاران به صورت شبانه روزی در ماه­های گذشته سرعت خوبی به خود گرفت و به لطف خدا افتتاح شد.

مختاری درباره ساخت فرهنگسرای محله گورت گفت: پروژه مجموعه فرهنگی ورزشی محله گورت از سال ۹۳ شروع شد و تقریبا حدود ۲ سال به بهره برداری رسید.

وی همچنین بیان کرد: بوستان مروارید در مدت زمان ۸  ماه به طول انجامید تا به بهره برداری رسید.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری شهر اصفهان با ابراز امیدواری نسبت به افتتاح پروژه­های دیگر این منطقه در ماه­های آینده گفت: مهم ترین طرح­های آینده در منطقه ۱۵ در دهه مبارک فجر به بهره­برداری می­رسد و در اختیار مردم این منطقه قرار می­گیرد.

مختاری ادامه داد: یکی از طرح­های مهم و موثر در این منطقه در ضلع غربی ارغوانیه و دیگری ضلع شرقی بلوار است که از پروژه­های مهم منطقه برای افتتاح است. همچنین یک آبنما در ابتدای خیابان توحید آماده بهره­برداری است.

وی با اشاره به ایستگاه­های اتوبوس بی آر تی گفت: ایستگاه­های اتوبوس بی آر تی یکی دیگر از طرح های مهم و بزرگ منطقه ۱۵ است که در آینده نزدیک افتتاح می­شود. علاوه بر آن پایانه ارغوانیه در نزدیکی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان، از بزرگ­ترین طرح­های آتی در منطقه ۱۵ است.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان درباره انجام امور مربوط به آسفالت خیابان­ها گفت: حدود ۴۵ هزار تن آسفالت در محلات منطقه ۱۵ استفاده شد که نهضت آسفالت منطقه ۱۵ در سطح مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان رتبه­­های اول را به خود اختصاص داده است.

رضا مختاری ملک آبادی افزود: در ماه­های اخیر، نهضت پیاده­رو سازی را در منطقه شروع کرده­ایم که در این نهضت، پیاد­ه­رو سازی در بیشتر خیابان­های منطقه انجام شده و بقیه نیز در دست انجام است.

وی بیان کرد: حدود ۹ میلیارد تومان برای آسفالت هزینه شد. در ۶ ماهه اول سال آینده که اوضاع اقلیمی هم محیا شود نهضت آسفالت همچنان ادامه پیدا می­کند.

مختاری در ادامه سخنان خود درباره نظافت  در محلات منطقه ۱۵ گفت: بحث نظافت شهر اکنون به بهترین شکل در حال انجام است. وی تصریح کرد: مورد نامناسب معابر در محله گورات به دلیل انجام زیرساخت­های آب و فاضلاب محله است. به محض آماده شده این زیرساخت­ها توسط سازمان­های همکار، آسفالت کشی معابر انجام می­شود. ضمن این که در این خصوص به سازمان­های همکار گفته شده که کار خود را هر چه سریع تر انجام دهند تا هزینه بیت المال در بخش آسفالت کشی از بین نرود اما همکاری لازم انجام نشد.