به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از رشت، رحیم حیدری امروز در جلسه ستاد ساماندهی سواحل در سالن اجتماعات استانداری با اشاره به ظرفیت سواحل استان گیلان اظهار کرد: گیلان دارای ۲۷۰ کیلومتر ساحل است‌ که با برنامه‌ریزی مناسب از این ظرفیت می‌توان جهت رفع مشکلات اقتصادی، فرهنگی و ایجاد عدالت اجتماعی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه تشکیل ستاد سواحل با هماهنگی کمیته‌های داخل استان‌ها منجر به توسعه اقتصادی و فرهنگی استان می‌شود، گفت: عدم برنامه‌ریزی در مدیریت سواحل منجر به آثار مخرب زیست بومی، ناهنجاری و توسعه نامتوازن شهرها می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان با تأکید بر دوری از تک‌روی افزود: مباحث مربوط به حمل‌ونقل، اقامت واحدهای بومی و هتل، حفظ باورها و فرهنگ مردم مناطق ساحلی، بررسی و مدیریت صحیح اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی حفظ شود.

برگزاری ۱۸۴ برنامه نشاط‌آفرین جهت جذب گردشگران در سواحل

رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی سواحل کمیته با اشاره به فعالیت ۹ برنامه در این کمیته اظهار کرد: برگزاری کمیته فرهنگی عکس، پوستر، کمیته‌های آموزشی و فرهنگی، برگزاری جشنواره‌ها، جنگ شادی، برنامه‌های مناسبتی، جشنواره مجسم‌های شنی، جشنواره بازی‌های بومی و محلی جمع‌آوری زباله ازجمله برنامه‌های این کمیته است.

به گفته فیروز فاضلی اقدامات کمیته فرهنگی و اجتماعی سواحل با افزایش ۱۷.۵ درصدی در سال ۹۸ با ۱۸۴ مورد همراه بود.

ارائه خدمات توسط ۱۶۳۵ نفر در سواحل

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان نیز در این جلسه با اشاره به تأمین امنیت سلامت استان گیلان اظهار کرد: در سال جاری ۲۹ نفر غرق شدند که از این تعداد ۲۰ نفر غیربومی و ۹ نفر بومی بودند و  تعداد غریق امسال نسبت به سال گذشته هفت درصد کاهش پیداکرده است.

محمود قاسم نژاد با تأکید بر توسعه فضاهای ساحلی و شناگاه ها افزود: درمجموع ۱۶۳۵ نفر در سال ۹۸ در بازه زمانی بهار و تابستان در بخش شناگاه ها و سواحل ازجمله نیروی انتظامی، امداد و نجات، قایق موتوری و غیره است.

بدهی ۹۰۴ میلیون تومانی به ناجیان انزلی

معاون سیاسی فرمانداری شهرستان انزلی نیز با اشاره به بدهی ۹۰۴ میلیون تومان از سال ۹۳ تا ۹۷ به ناجیان غریق اظهار کرد: عدم پرداخت به‌موقع حقوق ناجیان باعث افزایش غریق در سال آینده می‌شود.

حسن صفری با تأکید بر اینکه هیأت غریق نجات استان گیلان از سال ۹۳ تا ۹۸ نیروسازی نکرده است، افزود: جذب نیروی جوان، آموزش مناسب و رایگان غریق نجات و پرداخت حقوق ناجیان غریق ازجمله عوامل کاهش افراد غریق است.

ساماندهی و مدیریت شناگاه ها توسط بخش خصوصی

علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان نیز با بیان اینکه آزادسازی سواحل گیلان در اولویت کمیته ستاد سواحل استان گیلان است، اظهار کرد: سپردن، ساماندهی و مدیریت شناگاه ها توسط بخش خصوصی باعث کاهش هزینه‌های دولت می‌شود و اغلب حوادث برای افراد غریق در حوزه‌های خارج از شناگاه ها رخ می‌دهد.

انتهای پیام/