به گزارش پایگاه خبری ربیع، کمیته امداد اصفهان با همکاری خیریه درمانی حضرت ابوالفضل (ع) به ۵۰ نفر از بیماران نیازمند، کمک‌هزینه پیوند کلیه پرداخت کرد. به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد اصفهان، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه در اواخر سال ۹۶ تفاهم‌نامه‌ای بین این نهاد و خیریه بهداشتی درمانی حضرت ابوالفضل (ع) به‌منظور استفاده بهینه و مؤثر از منابع و هم‌افزایی امکانات طرفین در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران کلیوی و قلبی نیازمند استان اصفهان، منعقد شد که پس از یک سال در سال ۹۷ با رضایت طرفین به مدت دو سال دیگر تمدید شد.

متین پور با تأکید بر اینکه درمان بعضی از بیماری‌ها هزینه‌های کمرشکنی دارد که می‌تواند یک خانواده معمولی را به کام فقر بکشاند، یادآور شد: نارسایی‌های کلیوی و قلبی ازجمله این نوع بیماری‌ها هستند که کمک به بهبود مبتلایان به چنین بیماری‌هایی علاوه بر اجر معنوی و اخروی، کمک بزرگی به جامعه برای کاستن از بار فقر و نیازمندی است.

وی بابیان اینکه کمیته امداد در صورت نیاز بیماران تحت حمایت خود به پیوند کلیه، قلب، کبد و سایر اندام‌های حیاتی ۱۵ میلیون تومان به این منظور پرداخت می‌کند، گفت: خیریه حضرت ابوالفضل (ع) هم به دنبال تفاهم‌نامه یادشده متعهد به پرداخت پنج میلیون تومان کمک‌هزینه پیوند کلیه به بیماران معرفی‌شده از طرف کمیته امداد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۵۰ بیمار نیازمند اصفهانی با همکاری کمیته امداد و خیریه درمانی حضرت ابوالفضل (ع) اصفهان موفق به پیوند کلیه شدند.

متین پور ادامه داد: باوجود همه این کمک‌ها، هزینه پیوند عضو برای بیماران نیازمند بسیار بیشتر از مبالغی است که کمیته امداد استان اصفهان و سایر نهادها و مؤسسات حمایتی می‌تواند به نیازمندان تحت حمایت خود بپردازند و برای کاستن از درد و رنج بیماران نیازمند و کامل شدن مراحل درمان آن‌ها به همکاری و هم‌افزایی همه فعالان و خیران حوزه سلامت و نیکوکاران اصفهانی نیازمندیم.