به گزارش پایگاه خبری ربیع از شهرکرد، مصطفی هادیپور ، از پیشرفت ۴۰ درصدی عملیات بهسازی کانون گردشگری پل زمانخان خبر داد و اظهار کرد: این عملیات شامل سنگ ‌برداری واقع در کرانه چپ رودخانه، احداث سرویس بهداشتی ۲۰ چشمه‌ای به همراه سپتیک فاضلاب، احداث دیوار حایل در محل جاده ورودی به پارکینگ و کناره رودخانه و احداث دیواره و کف سازی کانال آب واقع در کرانه راست است.

وی با بیان این که دیگر اقدامات عملیات بهسازی این کانون گردشگری از قبیل احداث دیوار حایل پارکینگ محوطه‌سازی و تعمیرات نرده‌های حفاظ به همراه رنگ آمیزی آن‌ها است، افزود: برای اجرای این عملیات اعتباری بالغ‌ بر ۷ میلیارد ریال تخصیص داده شده است.

معاون میراث فرهنگی، اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: پل زمانخان یکی از مناطق گردشگری استان چهارمحال و بختیاری است که حتی در سطح ملی نیز شناخته شده است و همه سال گردشگران و مسافران زیادی از سراسر کشور به این منطقه سفر می‌کنند.

وی تصریح کرد: استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های گردشگرپذیر در کشور است و در این راستا در این استان کانون گردشگری پل زمانخان بیشترین تعداد بازدید در میان تمام جاذبه‌های گردشگری این استان را به خود اختصاص داده است.

این مسئول ادامه داد: جاده دسترسی مناسب، نزدیکی به شهرکرد مرکز استان، وجود زیرساخت‌های مناسب، رودخانه، درختان سربه‌فلک کشیده چنار، ویلاهای متعدد و … از جمله مزیت‌هایی است که مورد قبول مسافران و گردشگرانی که به این منطقه سفر می‌کنند واقع می‌شود و در نهایت پل تاریخی گردشگری زمانخان را به یکی از کانون‌های گردشگری مهم کشور تبدیل می‌کند.

معاون میراث فرهنگی، اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: این پل به تازگی از سوی این اداره‌کل مرمت شده و در حال حاضر نیز زیرساخت‌های مورد نیاز این منطقه در حال بهسازی است.

پل زمانخان واقع در شهرستان سامان ۳۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری است.