طرح آرامش بهاری در استان اصفهان  از ۲۸ اسفند سال جاری تا ۱۵ فروردین سال ۹۵ در ۳۵۰ بقعه استان اصفهان به همراه برگزاری خیمه‌های معرفت و مشاوره خانواده برگزارمی شود .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در جمع خبرنگاران بااشاره به وضعیت وقف هتل عباسی اصفهان گفت: با توجه به موقوفه بودن بخشی از این هتل در قرارداد جدیدی که با مستأجر این مکان داشتیم میزان اجاره بها به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

حجت‌الاسلام  و المسلمین رضا صادقی اظهارداشت: برای قرار داد هتل عباسی که هر سه سال تمدید می شود ؛ طبق قانون باید هرساله ۲۰ درصد به این مبلغ اضافه شود که این مسئله هنوز محقق نشده است و باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وی پیرامون زمین‌های وقفی شهر بهارستان  که چندی قبل برخی مسئولان درباره غیر وقفی بودن زمین های این شهر سخنانی را مطرح کرده بودند گفت: باید بگویم که بخشی  از زمین های قلعه شور وقف است وحکمی در این زمینه صادر شده است اما باز پیگیر این پرونده در محاکم قضایی هستیم و در صورت دستور مقامات قضایی تابع قانون خواهیم بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان  درباره آخرین وضعیت مصلی اصفهان و اقدامات عمرانی انجام شده در این زمینه افزود:بحمدالله اقدامات خوبی برای مصلی توسط هیات مدیره و مدیرعامل مصلی اصفهان صورت گرفته است ؛هم اکنون سقف مصلی به طور کامل به همراه اقدامات سرمایشی و گرمایشی آن به پایان رسیده است و به این ترتیب امیدواریم که برای عید فطر امسال نماز عید را در این مکان برگزار کنیم .

وی در ادامه صحبت های خود به اجرای طرح آرامش بهاری در آستانه نوروز و با هدف استفاده از ظرفیت‌های بقاع متبرکه و تبدیل آن‌ها به قطب فرهنگی اشاره کرد و بیان داشت: اقامه نماز جماعت در سه نوبت،‌ اعزام و استقرار مبلغ در امامزاده‌ها، برپایی غرفه‌های حجاب و عفاف، مسابقات فرهنگی، نمایشگاه آرامش بهاری،‌ ایستگاه‌های صلواتی، اسکان مهمانان نوروزی، برنامه سخنرانی و ادعیه خوانی و برنامه ویژه تحویل سال در کنار امامزادگان شاخص دیگر فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده در این طرح است.

حجت‌الاسلام  صادقی  تأکید کرد: امنیت بقاع و مسافران، نظافت امامزاده‌ها و خدمات‌رسانی ویژه از جمله راهنمایی زائران با ۲۰ هزار نقشه امامزاده که در طول این طرح توزیع خواهد شد؛ تمهیداتی است که اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در نظر گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه حضور مسئولان و روحانیون به صورت گسترده در دو مسجد جامع و امام و بازدید از طرح صورت خواهد گرفت عنوان کرد: آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و استانداری از جمله نهادهایی هستند که در طرح آرامش بهاری اداره اوقاف را یاری می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: طرح آرامش بهاری ۶ سال است به همت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اجرا می‌شود و استان اصفهان در دو سال اخیر رتبه اول کشوری را در اجرای این طرح به دست آورده است.

حجت الاسلام صادقی؛ بااشاره به اینکه در سال ۹۴،  یک هزار و ۶۰ سند مالکیت موقوفات به ثبت رسیده است و در این زمینه رتبه سوم کشوری را در اختیار داریم گفت:  بزرگ‌ترین این موقوفه‌ها ملک جعفرآباد خمینی شهر با مساحتی بالغ بر ۱۳۹ هکتار بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به تعداد وقف‌های انجام شده در سال جاری اظهار کرد: ۲۸۳ موقوفه جدید در سال ۹۴ توسط مردم وقف شد که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۳ بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته که حاکی از فرهنگ سازی وقف در جامعه است.