مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان ضمن تشریح مهم­ترین اقدامات و پروژه­های قابل بهره‌برداری در دهه فجر امسال، از تحویل ۲ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر بهارستان در این ایام خبر داد.

حسن روانفر در نشست خبری خود با اصحاب رسانه پیرامون تشریح آخرین اقدامات انجام شده در شهر جدید بهارستان و بهره‌برداری از پروژه‌های دهه فجر امسال اظهار کرد: براساس برنامه‌های از پیش طراحی شده و تعهداتی که در سال‌ گذشته داده شده بود، چندین پروژه برای بهره‌برداری در ایام دهه فجر آماده است.

*پرونده مسکن مهر بهارستان خرداد ۹۵ بسته میشود

وی با اشاره به تحویل ۲ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر بهارستان و بهره‌برداری از پروژه بزرگ محور میانی و ورودی اصلی شهر جدید بهارستان در ایام الله دهه فجر امسال تصریح کرد: در حال حاضر کل سهمیه مسکن مهر شهر جدید بهارستان ۱۱ هزار واحد است  که تا کنون ۴ هزار و ۲۱۲ واحد آن تحویل مردم شده و ۲ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن آماده تحویل، اولین سری از مسکن‌های مهر تفاهم نامه سه جانبه است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان اذعان کرد: پرونده مسکن مهر شهر جدید بهارستان با تلاش‌های مسئولین و برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته در نهایت خردادماه ۹۵ بسته خواهد شد و همه مسکن‌ها به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

* ارائه همزمان خدمات زیربنایی با اسکان جمعیت، در مسکن مهر بهارستان

وی ادامه داد: ارائه همزمان خدمات زیربنایی با اسکان جمعیت در واحدهای مسکن مهر شهر جدید بهارستان در کشور بی‌نظیر است، چرا که عمدتا ارائه خدمات زیربنایی با اسکان جمعیت فاصله زمانی دارد، همچنین آغاز و تکمیل محوطه‌سازی، ساخت  ۶مدرسه، پیاده‌روها و فضاسازی و مسجد منطقه مسکن مهر بهارستان از دیگر اقدامات انجام شده است.

روانفر تاکید کرد: اسکان همزمان جمعیت همراه با ارائه خدمات روبنایی و زیربنایی در مسکن مهر شهر بهارستان، یک تلاش و جدیت همگانی را می‌طلبید، در حال حاضر فاضلاب، آب، گاز همه واحدها به صورت صددرصد صورت گرفته و بعضا در برخی از مواقع بحث برق هنوز تکمیل نشده است.

*شهر جدید بهارستان را از حالت خوابگاهی بیرون می‌آید

وی با اشاره به تکمیل فازهای ۱ ،۲ و ۳ مسکن مهر شهر جدید بهارستان و آغاز فاز ۴ آن در سال آتی که مرتبط با تفکیک پلاک‌های واحدها و احداث گذرها است، گفت: در مجموع ۳۰۰ هکتار محدوده فاز ۱و ۲و ۳ است که با آغاز فاز ۴، پروژه ۱۰۰ هکتاری دیگر اضافه می‌شود، در اختیار قرار دادن زمین برای ساخت کلانتری و بحث بهداشت و درمان نیز جز آن است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با تاکید بر ظرفیت‌های قابل ملاحظه شهر جدید بهارستان از جمله نزدیکی به منطقه محیط زیستی و تفریحی کلاه قاضی با آب و هوای مساعد، نزدیکی به ایستگاه راه‌آهن و راه مواصلاتی خلیج فارس که شاه‌راه بوده و داشتن امتیاز کوتاهترین مسافت به مرزهای شهر اصفهان در میان شهرهای جدید و راه اندازی خط مترو در سال‌های آتی، خاطر نشان کرد: جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی همواره یکی از اولیت‌های شرکت عمران شهر جدید بهارستان بوده است تا از این طریق بتوانیم شهر جدید بهارستان را از حالت خوابگاهی بیرون آوریم.

وی اضافه کرد: در بحث کیفیت واحدهای ساخته شده مسکن مهر شهر بهارستان می‌توانیم امروز به اذعان و نظر کارشناسان مختلف کشور ادعا کنیم جز یکی از بهترین پروژه‌های مسکن مهر در کشور است، چرا که شخصا به عنوان یک کارشناس شاهد بررسی چندین باره و سپس اجرای طرح‌های آن بوده‌ام.

روانفر بیان کرد: کیفیت مسکن‌های مهر بهارستان در دو بخش سازه و تاسیسات بسیار مناسب و استاندار است و اهمیت دادن به این دو بخش تضمین کننده کیفیت کار در ساخت پروژه مسکن مهر شهر جدید بهارستان است.

* ۲۰۰ میلیارد تومان برای بهرهبرداری از پروژه مترو بهارستان نیاز است

وی به پروژه مهم متروی شهر جدید بهارستان به عنوان یکی از اولویت‌های شرکت عمران اشاره و عنوان کرد: خط متروی بهارستان به مسافت ۱۴.۵ کیلومتر به عنوان گالری روزمینی، از سال ۹۱ به صورت جدی آغاز شد ولی متاسفانه به دلیل عدم پرداخت اعتبارات قول داده شده در سال ۹۱ و ۹۲ در حال حاضر از برنامه‌ها عقب است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با بیان اینکه شرکت عمران سعی کرد با اختصاص اعتبارات داخلی مانع از عقب افتادن تکمیل پروژه متروی شهر جدید بهارستان شود، گفت: اکنون ۵ درصد از پروژه متروی بهارستان آماده ریل‌گذاری است ولی برای بهره‌برداری کامل آن حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان به صورت کامل نیاز است.

وی ابراز کرد: پروژه متروی بهارستان دارای سه ایستگاه است که هزینه هر ایستگاه ۳۰ میلیارد تومان و برای بهره‌برداری از ارزانترین پروژه متروی در کشور یعنی متروی بهارستان، در مجموع ۲۰۰ میلیارد هزینه لازم است تا در سال ۹۶ افتتاح شود.

*معامله مسکن مهر بهارستان، غیررسمی، خلاف و زمینه کلاهبرداری را فراهم کرده است

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان در پاسخ به چهار سوال خبرنگار فارس که برخاسته از دغدغه و پیگیری شهروندان شهر جدید بهارستان بود، در این نشست اظهار کرد: طرح جامع مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی تحت عنوان طرح مسکن اجتماعی هنوز به ما هیچ ابلاغی نشده است. در این زمینه تابع ابلاغ‌های وزارتخانه هستیم و در صورت صلاحدید دولت و وزارتخانه اجرا خواهیم کرد.

وی همچنین افزود: در مسکن مهر شهر جدید بهارستان هزینه‌های تمام شده واحدهای مسکونی تماما براساس بخشنامه‌های سراسری بوده و با وام‌های ۳۰ میلیون تومانی، تنها ویژگی که مسکن مهر دارد این بوده که به دلیل صدور سند مالکیت کمی هزینه اضافه گرفته می‌شود.

روانفر تصریح کرد: معاملات واحدهای تکمیل شده مسکن مهر بهارستان در حال حاضر به صورت غیر رسمی  و به شکل خلاف صورت می‌گیرد که اصلا این روش توصیه نمی‌کنیم، چرا که باعث سواستفاده‌ها و کلاهبرداری‌هایی در این زمینه شده است.

وی توضیح داد: توصیه اکید ما به شهروندان و مالکان واحدهای مسکن مهر بهارستان این است که تا زمانی که قراردادها و سند ملک در اختیار آنها قرار نگرفته است، به سمت معامله و خرید و فروش نروند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان در تشریح شک و ابهامی که پیرامون وقفی بودن زمین‌های بهارستان چند مدتی است مطرح شده، اذعان کرد: به صورت صریح، شفاف و یکبار برای همیشه باید بگویم که براساس اسناد و مدارک دادگاهی و حقوقی و همچنین آخرین رای دیوان عالی کشور، در منطقه مسکونی بهارستان هیچ زمین وقفی نیست و تنها ادعایی نسبت به وقفی بودن بخش از منطقه قلعه شور و حوزه غیر مسکونی و استحفاظی بهارستان مطرح است.