مدیر عملیات مجتمع فولاد سبا وابسته به فولاد مبارکه اصفهان گفت: محموله صادراتی ورق آجدار مطابق استاندارد’ DIN 59220’، مهر سالجاری برای اولین بار در این شرکت تولید شد.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا، محمود محمدی فشارکی با اعلام این خبر، اظهار داشت: این محصول از نظر خواص مکانیکی، تلُرانس ابعادی و آنالیز شیمیایی مطابق استاندارد جهانی است.
وی گفت: با تولید این محصول، سبد محصولات مجتمع فولاد سبا افزایش یافت و توانایی تامین نیاز بازارهای داخلی و خارجی را کسب کرد.
وی همچنین از دستیابی به رکورد تولید ۸۵ درصدی کلاف گرم با ضخامت دو میلیمتر و عرض های یکهزار و یکهزار و ۲۵۰ میلیمتر خبر داد و افزود: با توجه به نیاز کارخانجات داخلی به ورق ضخامت دو میلیمتر، روند افزایش تولید این نوع ورق از ابتدای سال۹۵ افزایش یافت.
مدیر عملیات مجتمع فولاد سبا با بیان اینکه رکورد جدید تولید ورق دارای ضخامت دو میلی متر ۲۰ درصد رشد دارد، گفت: رکورد قبلی تولید این ورق مربوط به شهریور سال ۹۵ با ۶۵ درصد تولید است.
به گفته فشارکی، ورق آجدار تولید شده در فولاد سبا دارای استانداردهای بین المللی است و می تواند به اروپا نیز صادر شود.
وی افزود: ظرفیت مصرف ورق آجدار در کشور بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تُن است و در صورت نیاز، فولاد سبا ظرفیت تولید ۷۵۰ هزار تُن از آن در سال را دارد.