به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، ایرج کهریزی با اشاره به اجرای محدودیت‌های ترافیکی در استان مرکزی اظهار کرد: با توجه به افزایش تردد و حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز، به‌منظور ارتقاء ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی از روز شنبه بیستم و پنجم اسفندماه تا پایان روز شنبه هفدهم فروردین در برخی از محورهای مواصلاتی اجرایی شد.

وی اضافه کرد: عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.

رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی تصریح کرد:‌ در تمامی محورهای برون‌شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسدشدنی یا دارای مجوز از پلیس‌راهور ناجا از این امر مستثنا بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌شود که مقررات یک‌طرفه شدن عبور و مرور در آن‌ها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

کهریزی ادامه داد: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ سیزدهم فروردین‌ماه در کلیه محورهای برون‌شهری ممنوع است.

وی با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان گفت: تردد انواع تریلر و کامیون محورهای قدیم ساوه – همدان، قدیم ساوه – سلفچگان و بالعکس از ساعت ۷ صبح بیست و هشتم اسفندماه تا ساعت ۲۴ یکم فروردین‌ماه، از ساعت ۷ صبح چهارم فروردین تا ساعت ۲۴ پنجم فروردین، از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز یازدهم فروردین، از ساعت ۱۲ چهاردهم فروردین‌ماه تا ساعت ۲۴ روز شانزدهم فروردین‌ماه ممنوع است.

رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: در محورهای اراک – قم، جاده قدیم تهران – قم و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲ الی ۲۴ تاریخ‌های بیست و هشتم و بیست و نهم اسفندماه و چهارم، چهاردهم و شانزدهم فروردین‌ماه ممنوع است.

کهریزی تصریح کرد: ورود و تردد کلیه خودروهای ترانزیت مواد سوختی در شهر از ساعت هفت صبح روز شنبه بیست و پنجم فرودین تا ساعت ۷ صبح روز یک‌شنبه هجدهم فروردین‌ماه ممنوع است و خودروهای مذکور در سایر ایام طرح نوروز سال ۱۳۹۸ صرفاً در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل‌های ایمن بین‌راهی خواهند بود.

وی ادامه داد: در صورت نیاز به اعمال محدودیت‌های پیش‌بینی نشده در محورهای تحت پوشش استان به‌منظور کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه، به‌صورت مقطعی و منطقه‌ای با در نظر گرفتن فرصت کافی برای اطلاع‌رسانی تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/