به گزارش پایگاه خبری ربیع، همسو با سیاست‌های ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان، کاهش ترافیک درون‌شهری، بهبود کیفیت هوا، سالم‌سازی محیط زیست و ترویج وتوسعه متوازن نقاط عرضه سوخت پاک سی‌ان‌جی، مجلل ترین جایگاه سی‌ان‌جی کشور در استان قم در روز میلاد مولی‌الموحدین علی ابن ابیطالب (ع) توسط مسئولین شرکت راه اندازی شد.

سید محمود طاهری مدیر این شرکت گفت: با توجه به اینکه احداث جایگاه‌های جدید در راستای خدمت رسانی مطلوب تر به هم استان‌های گرامی و هموطنان عزیز می‌باشد، با راه اندازی جایگاه پارسیان۲، تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت سی ان جی این استان به ۴۱ باب رسید.

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم اظهار داشت: این جایگاه «پارسیان۲» در ابتدای جاده جعفریه – ساوه، بلوار جضرت معصومه (س) واقع شده است که با ظرفیت عرضه چهارهزارمترمکعب بر ساعت گاز فشرده طبیعی، شش دیسپنسر و ۱۲ نازل و قابلیت سوختگیری نود و شش هزارمترمکعب و امکان سوخت‌گیری پنج هزار و پانصد خودرو درطول شبانه روز دارد.

طاهری در ادامه افزود: این جایگاه با مالکیت بخش خصوصی در زمینی به مساحت سه هزارمتر مربع احداث و مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته که ۲۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است و به طور قطع با راه اندازی بخش های دیگر خدمات رفاهی از جمله (رستوان،سوپرمارکت و…) اشتغال ایجاد شده افزایش خواهد یافت.

لازم به ذکر است در طی سال جاری با راه اندازی تعداد دو باب جایگاه در استان قم، شش هزار متر مکعب بر ساعت گاز فشرده طبیعی به ظرفیت جایگاه‌ها اضافه شده است که نسبت به سال گذشته رشدی معادل ۱۱/۸ درصد در ظرفیت جایگاه‌ها را شاهد بودیم و در پی این افزایش ظرفیت، کاهش مدت زمان انتظار خودروها جهت سوختگیری مورد انتظار است.