عضو شورای اسلامی استان اصفهان گفت: مدیریت سد کوچری گلپایگان با وجود اینکه در منطقه جغرافیائی استان اصفهان است، متولی آن از میان قم، تهران و اصفهان هنوز مشخص نشده است.

احمدرضا گلپایگانی با اشاره به برخی از مشکلات شهرستان گلپایگان اظهار داشت: در گلپایگان سد کوچری احداث شده و قرار بوده که در هفته دولت آب‌گیری اصلی انجام و افتتاح شود.

نماینده گلپایگان در شورای اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: براساس قوانین وزارت نیرو هر سدی براساس منطقه استان خودش باید اداره شود ولی با این وجود هنوز متولی سد کوچری از میان استان‌های اصفهان، تهران و قم مشخص نشده است.

وی با گلایه از مدیریت آب و فاضلاب استان اصفهان و عمل نکردن به وعده‌های خود بیان کرد: مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان حدود یک سال پیش وعده ۳ ماهه برای راه‌اندازی فاز دوم تصفیه‌خانه گلپایگان دادند اما هنوز عملی نشده است.

گلپایگانی پیرامون اجرای فاضلاب شهرستان‌ها در سطح کشور با مشارکت مردم گفت: در همین راستا اجرای شبکه فاضلاب شهرستان‌ها را مبنی بر تامین بودجه مردم و فاینانس جاری گذاشته‌اند.

وی افزود: به دلیل رکود اقتصادی می‌خواهند به صورت مشارکت مردمی شبکه فاضلاب شهرستان‌ها را ایجاد کنند و مبلغ خاصی را به عنوان فاینانس جاری به حساب آب و فاضلاب واریز کرده تا این طرح اجرا شود.

نماینده گلپایگان در شورای اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه در همین راستا اعضای شورا باید مبلغ درآمد و اقتصاد شهرستان را تعیین کند که کار بسیار دشواری است، تصریح کرد: در همین راستا در برخی از شهرستان‌ها این طرح به‌دلیل عدم تامین بودجه به طور کامل مسکوت مانده است.

وی با بیان اینکه افرادی که درآمد پایین دارند بدون شک نمی‌توانند هزینه‌های آن را پرداخت کنند، خاطرنشان کرد: چون این طرح ملی است شروع کار توسط دولت انجام شود بهتر است و اگر جایی با مشکل مواجه شدند آن موقع از مردم طلب کمک می‌کنیم.