ما همه تلاش خود را برای امر توسعه در استان به ویژه در بخش آب بکار خواهیم گرفت.
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران در بازدید آقای علی اکبر حمزه ای مدیرکل امور مالیاتی استان مازندران و معاونین وی از تصفیه خانه آب شرب ساری گفت: باتوجه به محدودیت منابع اعتباری در بخش اجرا ما همه تلاش خود را برای توسعه و سازندگی به ویژه در اجرای پروژه های زیربنایی به کار خواهیم گرفت.
ایشان با قدردانی از مدیرعامل و معاونین شرکت آب منطقه ای مازندران از اجرای اینگونه طرح ها در استان، احداث تصفیه خانه آب شرب را جهت تامین آب کافی و با کیفیت مهم و ضروری برشمرد و گفت: بدلیل عدم امکان بازدید همه شهروندان و عدم اطلاع آن ها از اجرای اینگونه پروژه های مهم و پیچیده چه بسا برخی از افراد این آب با کیفیت و گوارا که برای آن هزینه زیادی شده است درمصرف آن صرفه جویی نکرده و آن را هدر می دهند .

مدیرکل امور مالیاتی استان با اشاره به رقم بودجه کشور در سال های اخیر به ویژه سال ۹۹ گفت: حدود ۱۹۰ هزار میلیارد تومان از رقم بودجه کشور از محل درآمد مالیاتی تامین می شود و این درآمد، علاوه بر هزینه های جاری کشور بخشی از آن صرف پروژه های عمرانی می گردد که البته مردم خیلی در جریان هزینه هایی که از درآمد مالیاتی صورت می گیرد نیستند. به عنوان نمونه درسال گذشته بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان از درامد مالیاتی استان صرف امور بهداشتی و درمانی استان شده و در خبرها هیچگاه به منابع تامین آن اشاره نمی شود و مردم هم نمی دانند که این منابع از کجا تامین شده است یا آن که ما بخشی از درآمدهای حاصل از عوارض را در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به تناسب جمعیت گذاشته ایم و این منابع صرف عمران و آبادی ها شهر ها و روستاها شد .

وی در پایان بابیان اینکه باید تلاش کنیم اعتماد مردم به نظام و دولت افزایش یابد و این یک تکلیف قانونی و شرعی همه ماست تصریح کرد: اگر اعتماد مردم افزایش یابد ما قطعا شاهد ارتقاء مشارکت مردم خواهیم بود.

در این بازدید آقای دکتر یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران ضمن تشریح اهمیت طرح های توسعه منابع آب و چالش های پیش‌رو آن از جمله محدویت منابع مالی گفت: امروز ارزش دارایی هایی که در بخش آبرسانی ساری ایجاد شده است بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان است و ارزش دارایی هایی که برای دیگر طرح های توسعه منابع آب این حوزه از جمله سد شهید رجایی و شبکه آبیاری و زهکشی تجن داریم بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان است لذا درآمد ناشی از این تاسیسات بدلیل مشارکت پایین ذینفعان اندک می باشد.

یخکشی افزود: برای حل مشکلات مالی نیازمند همیاری و کمک دستگاه ها و همچنین مشارکت مردم هستیم که ان شاالله بتوانیم زیرساخت های لازم را برای تامین آب مورد نیاز مردم در بخش شرب و کشاورزی و صنعت تامین ‌کنیم و از سویی بتوانیم سرمایه گذاری های انجام شده را حفظ و نگهداری کنیم.
در ادامه درخصوص تغییرات ثبت شرکت ها، ارزش افزوده و بدهی مالیاتی بحث و تبادل نظر شد‌.