به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، مجید زینلی امروز در اصفهان در خصوص آمار اهداکنندگان خون در ماه رمضان اظهار داشت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا پایان روز دوازدهم تعداد چهار هزار و ۶۰۰ نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون این استان مراجعه کردند که از این میان سه هزار و ۱۰۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی افزود: از ابتدای ماه رمضان تاکنون مرکز میدان خواجو از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۸ و بعد از افطار از ساعت ۲۱ تا ۲۴ آماده دریافت خون بوده ولی با توجه به این‌که میزان مراجعات اهداکنندگان خون در این ماه با کاهش مواجه است، با کمبود خون مواجه هستیم.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان در ادامه بیان کرد: از آنجایی که خون یک فرآورده زنده است، اهدای خون هم به صورت روزانه و مستمر نیز باید انجام شود، به همین دلیل «پویش نذر اهدای خون» در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: در نذر اهدای خون افراد علاقه‌مند می‌توانند به مناسبت شهادت حضرت علی(ع) و در شب‌های قدر از ساعت ۲۱ تا پاسی از شب به مرکز انتقال خون خواجو مراجعه کنند، به منظور جلوگیری از ایجاد ازدحام در این شب‌ها از هم اکنون برای اهدای خون مراجعه کنند.

زینلی تأکید داشت: شهروندان اصفهانی می‌توانند از طریق سایت سازمان انتقال خون استان به نشانی www.ebto.ir یا به نشانی وب‌سایت سازمان Esfahan.ibto.ir مراجعه کنند و برای اهدای خون به‌ ویژه در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان نوبت اینترنتی بگیرند.