به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس از کرمانشاه، مانور تذکر لسانی صبح امروز توسط طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در شبستان مسجد جامع شهرستان اسلام آبادغرب برگزار شد.

*مشکلی برای طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر پیش نمی‌آید

دادستان اسلام آبادغرب در این مراسم، اظهار داشت: از ضابطان حمایت لازم صورت خواهد گرفت، زیرا کاهش مسائل، مشکلات و جرایم در سطح جامعه هدف برگزاری از این مانور است تا حسنات جامعه جای خود را به سیئات ندهد.

سیدسجاد ملایری ادامه داد: زمانی که تعداد افراد متخلف و قانون‌شکن افزایش یابند، هیچ‌کس جرات بیرون آمدن از منزل را ندارد.

وی در پایان، تاکید کرد: قانون حمایت از نیروهای بسیج و دستور‌العمل‌های آن فرستاده شده که فقط مربوط به وظایف ضابطان است و مشکل خاصی برای طلایه‌داران پیش نخواهد آمد.

*علنی مرتکب گناه شدن، جامعه را به سمت نابودی می‌برد

امام جمعه اسلام آبادغرب نیز، گفت: در عرصه امر به معروف و نهی از منکر خیلی حرفا شنیده شده و خیلی حرف‌ها گفته شده است، امر به معروف و نهی از منکر با تمام ابعاد و مراحل آن را اگر انجام می‌دادیم شاید خیلی از مشکلات امروز جامعه را نداشتیم.

حجت الاسلام محمد‌طه مهری بیان کرد: اگر فریضه‌الهی امر به معروف و نهی از منکر به‌خوبی  انجام می‌شد و از کنار خیلی از جرایم به راحتی عبور نمی‌کردیم، الان خیلی از مشکلات را نداشتیم.

وی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک امر فطری است، این امر در اسلام اصول اجتماعی دارد و در تمام ابعاد زندگی خود را مسؤول و متعهدبار آوریم، همین که تذکر لسانی در بین مردم  وظیفه همگانی شد تاثیر خود را خواهد گذاشت.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان اسلام آبادغرب افزود: گناه وقتی علنی و ظاهری شود جامعه‌ را به سمت زوال و نابودی پیش می‌برد، اگر عده‌ایی دانسته یا نادانسته در اجتماع یک کار اشتباهی را انجام دهند بدانند مردمی ناراحت خواهند شد و تذکر خواهند داد.

گفتنی است، در پایان تیم‌های طلایه‌دار امر به معروف در تمامی نقاط شهرستان تقسیم و به وظیفه همگانی خود پرداختند.

انتهای پیام/پ