به گزارش پایگاه خبری ربیع از اصفهان،  ، حجت‌السلام مرتضی ملکیان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شاهین‌شهر با سفارش به رعایت تقوا و تبریک فرارسیدن هفته وحدت اظهار کرد: بهترین سبک زندگی الگو و سرمشق گرفتن از بزرگان دین است که یکی بهترین و برترین آن‌ها زندگی نبی اکرم(ص) است.

وی افزود: اگر بگوییم اخلاق پیامبر اکرم(ص) معجزه است اغراق نکرده‌ایم چراکه به‌ طور کلی سیره پیامبر اکرم(ص) در سه بخش شخصی، اجتماعی و امت می‌توان اسم برد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر در ادامه با تبریک فرا رسیدن میلاد رسول گرامی اسلام(ص)، امام جعفر صادق(ع) و عیسی بن مریم(ع) به همه مسلمان و مسیحیان جهان به فرا رسیدن سالگرد واقعه یوم‌الله ۹ دی اشاره کرد و گفت: مردم با بصیرت ایران اسلامی در ۹ دی‌ماه ۸۸ سیلی محکمی به فتنه گران و حامیان خارجی آن‌ها از جمله آمریکا و اسراییل زدند.

وی با بیان اینکه حضور باشکوه مردم در یوم‌الله ۹ دی آب سردی بود بر سر فتنه گران و حامیان خارجی آن‌ها تصریح کرد: با این حرکت خودجوش و گسترده مردم امیدواری به ادامه دادن راه شهدا و آرمان‌های امام راحل(ره) دوچندان شد.

ملکیان به نقش مؤثر ولایت‌فقیه در شناسایی و آشکار کردن نقشه پشت پرده فتنه گران و حامیان آن‌ها اشاره‌ای کرد و ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند «فتنه ۸۸ حاصل یک برنامه‌ریزی ۱۰ ساله از پیش تعیین‌شده بوده است».

وی به پرونده هسته‌ای کشورمان در آژانس اتمی پرداخت و گفت: هنوز جوهر گزارش آژانس خشک نشده بود که بدعهدی آمریکایی‌ها شروع‌شده که در رابطه با اتباع ۳۸ کشور در ۵ سال گذشته در سفر به ایران محدودیت‌های ایجاد کرد این خلاف برجام و همان اعتماد نداشتن به‌طرف مقابل را به اثبات می‌رساند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر به انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره داشت و خاطرنشان کرد: روند برگزاری و ثبت‌نام از نامزدهای انتخاباتی باید بر طبق قانون صورت بپذیرد و فصل‌الخطاب همگان نیز شورای نگهبان باشد.

وی در پایان کشتار شیعیان بی‌دفاع نیجریه و همچنین ترور سمیرقنطار به دست عوامل صهیونیستی و آمریکایی را به شدت محکوم کرد.