آمنه تسلیمی
رییس دانشگاه کاشان گفت: بر اساس مصوبه دوم شهریور سال ۱۳۹۵ هیأت امنای دانشگاه کاشان و تفاهمنامه میان دانشگاه کاشان و موسسه کارآفرینان و نوابغ سعیدی، مؤسسه مطالعات پیشرفته سعیدی در پردیس دانشگاه کاشان در قمصر تأسیس گردید.
دکتر عباس زراعت یکی از اهداف دانشگاه را، استفاده از پتانسیل خیرین ارجمند در اجرای طرح های پژوهشی  و بین المللی کردن دانشگاه ذکر کرد و افزود: جناب آقای مهندس علی سعیدی، خیری نیک اندیش است که دغدغه تبدیل دانشگاه ها به دانشگاه های نسل سوم و جلوگیری از فرار مغزها و تبدیل دانش به محصول دارد که ایشان تاکنون علاوه بر احداث دو دانشکده، در دانشگاه کاشان، اقدامات ارزشمندی برای تقویت پژوهش و ایجاد زیرساخت های آن از جمله: تأسیس کرسی بین المللی برای بحث نجوم، راه اندازی بنیاد نخبگان، تشویق دانش آموزان و دانشجویان ممتاز و غیره انجام داده است.
وی خاطر نشان کرد: مهندس سعیدی با اعتقاد راسخی که به مردمی کردن دانشگاه ها دارد اخیرا موسسه خیریه خانوادگی با هدف حمایت از پژوهش های بنیادین و کاربردی و نیز فراهم کردن زیرساخت های آن در پردیس قمصر ایجاد نموده و به تصویب هیأت امنای دانشگاه نیز رسیده است.
رییس دانشگاه کاشان یکی از اهداف این مؤسسه  را  فراهم کردن زمینه ایجاد شعبه آی سی تی پی در دانشگاه کاشان و مقدمات راه اندازی رصدخانه بین المللی کامو بیان کرد و افزود: مؤسسه آی سی تی پی یکی از مراکز مهم بین المللی است که به همت مرحوم پروفسور عبدالسلام در شهر تریسته ایتالیا و زیر نظر یونسکو راه اندازی شد.
دکتر زراعت با اشاره به اینکه شهر تریسته انتهایی ترین شهر ایتالیاست که شباهت زیادی به شهر قمصر دارد و تا قبل از آنکه این موسسه در آنجا  راه اندازی شود شهرت چندانی نداشت اما اینک تبدیل به مکانی بین المللی شده است و به تبع ایجاد مؤسسه آی سی تی پی، موسسات صنعتی دانش بنیان زیادی در این منطقه تاسیس گردیده است اظهار امیدواری کرد: شهر قمصر نیز در آینده تبدیل به چنین مکانی گردد.
وی خاطر نشان کرد: وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، درخواست دانشگاه برای تاسیس شعبه را به سازمان یونسکو ارسال کرده و در حال رایزنی با کمیته های علمی و حقوقی هستیم تا کارشناسان خویش را به ایران اعزام نمایند و پس از انجام کارشناسی، زیرساخت های لازم از قبیل اسکان مناسب، امکانات پژوهشی و غیره فراهم خواهد شد.
رییس دانشگاه کاشان با بیان اینکه بر اساس توافق انجام شده با خیر محترم قرار  است هزینه های عمرانی و جاری موسسه بر اساس طرح های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت از سوی جناب آقای مهندس سعیدی پرداخت گردد و درآمدهای موسسه صرف توسعه دانشگاه گردد خاطر نشان کرد: در نظر است پردیس قمصر برای پذیرایی از محققان و پژوهشگرانی که از خارج کشور مراجعه می کنند مهیا شده و شورای علمی موسسه بر عهده ۵ نفر از دانشمندان شناخته شده بین المللی خواهد بود.
دکتر زراعت یادآور شد: اعتبار علمی طرح های تحقیقاتی اندیشگاه بنا به عرف با ذکر نام اندیشگاه کاشان در دانشگاه کاشان در مجموع اعتبار علمی دانشگاه قرار می گیرد و حقوق و نتایج منتج از نتیجه طرح های متعلق به اندیشگاه ودانشگاه صرف توسعه علمی و پژوهشی دانشگاه و اندیشگاه می شود.