به گزارش پایگاه خبری درباره برنامه «سینما دو» که این شب ها از شبکه دو سیما روی آنتن می رود و تغییراتی که در آن دارد، گفت: ما زمان فشرده ای داریم که البته این زمان فشرده تصمیم مدیران ارشد سازمان صداوسیماست ولی مجبوریم در این زمان محدود خلاقیت هایی به خرج دهیم و محصول ارزشمندی را به مخاطب ارایه کنیم.

وی ادامه داد: ما در این برنامه با کامبوزیا پرتوی گفتگو کردیم که با هیچ رسانه ای گفتگو نکرده بود. در این چند شب هم سعی کردیم به بهانه مهمانانی که داریم درباره فیلم هایشان حرف بزنیم و هم از نگاه آنها باقی فیلم ها را ببینیم.

مجری برنامه «سینما دو» عنوان کرد: از آنجایی که فقط سینماگران بیننده برنامه ما نیستند و مردم عادی هم مخاطب ما هستند تغییراتی در کنداکتور داریم؛ اول اینکه تلاش ما این است که مهمانانی را دعوت کنیم که کمتر در برنامه های دیگر حضور می یابند. همچنین برنامه ریزی ما براساس فیلم هایی است که مردم در سالن های نمایش های مردمی می بینند البته بخش نقد ما با حضور نیما حسنی نسب به فیلم های سالن رسانه ها می پردازد چون طبیعتا منتقد برنامه هم در این سالن فیلم می بیند.

عنقا با اشاره به اتفاق جدیدی که در برنامه شکل گرفته است، توضیح داد: ما یک لیگ منتقدان نیز داریم که حداقل ۱۰ نفر از منتقدان با ما همراه می شوند و ارزش گذاری هایی روی فیلم های جشنواره دارند.

مجری برنامه «سینما دو» یادآور شد: اگرچه زمان برنامه محدود است اما سعی می کنیم حتی یک ثانیه از این برنامه را صرف اتفاقات حاشیه ای نکنیم.

این نویسنده و فعال رسانه ای درباره اینکه چرا برنامه های سینمایی چالشی تر و نقادانه تر نسبت به فیلم ها عمل نمی کنند، یادآور شد: من فکر می کنم در یکی دو روز اول که هنوز فیلم های جدی که محل بحث باشد نمایش داده نشده است نمی توانستیم وارد نقد جدی شویم.

وی در پایان گفت: فکر می کنم یکی دو روز دیگر باید بگذرد تا بفهمیم عیار جشنواره ای که درگیر آن هستیم چقدر است. من فکر می کنم جشنواره با همین آرامشی که شروع کردیم به پایان نمی رسد و احتمالا خیلی بی تعارف تر از اکنون باشیم. روز اول پخش «سینما دو» هم بیان کردیم که برای ما سینما مهم است و گروه ها و جریان ها چندان اهمیت ندارند.

/مهر