به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از یاسوج، خلیل آقایی پیش از ظهر امروز در یازدهمین نشست ستاد ملی برنامه مدیریت بوم سازگان زاگرس در شهر یاسوج گفت: عملکرد سازمان جنگل‌ها و مراتع و جهاد کشاورزی باعث می‌شود مسوولان در حوزه‌های مختلف پای کار بیایند.

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در ادامه به حمایت مقام معظم رهبری، دولت و مجلس از منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: برای حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری کشور باید برنامه ۱۰ ساله طراحی کنیم.

وی خطاب به مسوولان استانی حاضر در نشست ستاد ملی مدیریت بوم‌سازگان زاگرس گفت: نگران بودجه نباشید. تلاش کنید عملیات مکانیکی و سازه‌ای را هر چه سریعتر به اتمام برسانید و در ۶ ماهه دوم طرح تامین بذر نهال را انجام داده و با اولین بارش باران در مهر ماه عملیات بیولوژیکی آغاز شود.

این مقام کشوری با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود از شهریور آتش‌سوزی‌ها کاهش پیدا کنند، عنوان کرد: در حوزه منابع طبیعی ۵ میلیارد تومان اعتبار داریم اما در هزینه‌های جاری مشکلاتی داریم که همکاران منابع طبیعی با چنگ و دندان فعالیت می‌کنند.

آقائی در بخش دیگری از سخنان خود به بهره‌برداری از پروژه‌های سازه‌ای منابع طبیعی و آبخیزداری خبر داد و گفت: برخی از این پروژه‌ها امسال به بهره‌برداری می‌رسند البته پیشرفت فیزیکی برخی از آنها هم ۳۰ درصد است اما در تمامی استان‌های کشور پروژه‌ آبخیزداری آماده افتتاح داریم.

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور با اشاره به مشکلات ساختمانی و فرسوده بودن تجهیزات ادارات شهرستانی منابع طبیعی افزود: در این خصوص شرمنده همکارانمان در شهرستان‌ها هستیم.

وی  عنوان کرد: سال ۹۷-۹۸ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان جهت تجهیز فردی و گروهی اطفای آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع هزینه شد و با حداقل امکانات در اطفای آتش‌سوزی‌ها و به سرانجام رسیدن پروژه‌ها تلاش می‌کنیم.

آقائی در پایان سخنان خود از مقام معظم رهبری، دولت و مجلس به دلیل حمایت ویژه از منابع طبیعی و آبخیزداری تشکر کرد.

انتهای پیام/