به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان برگزیده سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، اظهار کرد: خوشحالم که امروز جریان فرهنگی هنری از دل مدارس به کل کشور تزریق شده و اکثر دانشآموزان با این جریان همراه شده‌اند.

وی گفت: بیش از ده میلیون نفر از مدارس در بیش از ۷۰ رشته فرهنگی و هنری شرکت می‌کنند و یک جریان فرهنگی را در دل مدارس شاهد هستیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن خوش آمدگویی به ۲ هزار دانش‌آموز دختر و پسر که به این مرحله از مسابقات راه یافتند، بیان کرد: در روزهای اخیر در جمع برترین‌های کنکور سراسری بودم و در این مراسم برای برگزیدگان کنکور از اهمیت سند تحول بنیادین گفتم.

حسینی افزود: همه ما می‌دانیم که سند تحول بنیادین نقشه راه نظام آموزشی، معلمان و مدیران آموزش و پرورش است، در این سند یکی از اساسی‌ترین جوهره‌های تعلیم و تربیت این است که دانش‌آموزان برای رسیدن به درجاتی از حیات طبیه باید در همه ابعاد رشد کنند.

وی با بیان اینکه تعداد قبولی رتبه‌های زیر ده کنکور ملاک موفقیت دانش‌آموزان یک استان نیست، ادامه داد: اگر قرار است موفقیت را بسنجیم باید میانگین قبولی یک استان را در کنکور سراسری بسنجیم نه فقط رتبه‌های زیر ده و تک رقمی کنکور.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: موفقیت در نظام تعلیم و تربیت زمانی رخ می‌دهد که مدیران مدارس و مدیران مناطق دانش‌آموزان را در عرصه‌های موفق رشد دهند.

حسینی اضافه کرد: برگزیدگان حوزه کنکور، قرآن، ورزش، فرهنگ، دیگر برگزیدگان در حوزه‌های دیگر به زودی با رئیس جمهور دیدار خواهند کرد.

وی در پایان با بیان اینکه نمره محوری در آموزش و پرورش باید حذف شود تا موفقیت دانش‌آموزان بر اساس نمره سنجیده نشود، خاطرنشان کرد: امروز اگر می‌خواهیم ارزش‌های دینی را رشد دهیم و دانش آموزان را با ارزش‌های عمیق دینی آشنا کنیم باید دانش آموزان را به سمت فرهنگ و هنر برویم.

انتهای پیام/ی/پ/ث/