به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی شامگاه سه‌شنبه در جمع جامعه ورزش استان با اشاره به اینکه ورزش نشاط آفرین است، اظهار داشت: در اهمیت ورزش همین بس که نمی‌توان برای آن تاریخ تعیین کرد . ورزش از همان ابتدا جزء زندگی انسان بوده و با مطالعه تاریخ ملت‌ها درمی‌یابیم که اهمیت ورزش از اول مورد توجه بوده و در متن زندگی انسان‌ها ارزش داشته است.

وی با اعلام اینکه بعضی از ورزش‌ها مثل پینگ‌پنگ، فوتبال، والیبال و … را می‌توان تاریخ برایشان تعیین کرد، افزود: با نوع ورزش کاری ندارم اما بشر از اول به ورزش به عنوان یک کار اساسی در کنار همه کارهایش، بها میداده است.

آیت‌الله نعیم آبادی با طرح این پرسش که چرا بشر ورزش را در کنار خود داشته است؟ افزود:  چون نیازهایش را در ورزش می‌دید.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان خطاب به ورزشکاران تصریح کرد: نکته دیگری هم که باید عنوان کنم این است که در کنار ورزش‌های معمولی، ورزش‌های بومی و محلی را هم فراموش نکنید.

وی تصریح کرد: مگر نمی‌گوییم تمدن ۲۵۰۰ ساله داریم، پس ورزش هم داشته‌ایم و باید در احیاء ورزش‌های بومی و محلی هم کوشا باشید.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه خیلی از ورزش‌های محلی نیاز به مکان ندارند و کم خرج هستند خاطرنشان کرد: حرف من این نیست که ورزش‌های دیگر را نادیده بگیرید بلکه به ورزش‌های محلی نیز توجه خاص داشته باشید.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به برکات انقلاب در حوزه ورزش گفت: قبل از انقلاب تنها یک سالن ورزشی داشتیم اما در حال حاضر ۳۳۰ سالن در استان داریم که از انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/۸۸۰۴۹/ر