به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین، افشین پیرنون در خصوص حمل بار بیش از ظرفیت مجاز در استان اظهار کرد : حمل بار بیش از ظرفیت مجاز توسط وسایل نقلیه جاده‌ای موجب تخریب راه ، ابنیه و پل‌ها می شود که با همکاری پلیس راه استان در راستای وظایف قانونی مربوطه تعداد ۷۸۸ فقره تخلف حمل اضافه تناژ با مجموع ۱۶۵۴ تن و ۲۳۹۵۰ کیلومتر مسافت طی شده در ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۷ کشف شده که این میزان افزایش ۲۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ نشان می دهد.

پیرنون با اشاره به اینکه کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای موجب افزایش ضریب ایمنی و کاهش تخلفات حمل و نقلی رانندگان و شرکت های مربوط به این حوزه می‌شود، افزود: در همین راستا با اجرای طرح کنترل و نظارت‎های میدانی کارشناسان این اداره کل بر عملکرد و بررسی اسناد حمل و نقلی در سال ۹۷ ، به منظور جلوگیری از تخلفات در این بخش با بهره‌گیری از باسکول‌‎های سیار الکترونیکی و در قالب گشت های محسوس و نامحسوس با همکاری پلیس‌راه استان در محورهای مواصلاتی اقدام به برخورد قانونمند با رانندگان و شرکت های متخلف کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین در همین رابطه بیان داشت : در راستای اجرای قوانین و مقررات به منظور رسیدگی به تخلفات حمل و نقلی جلسات کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ بطور مستمر در محل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تشکیل می گردد.

وی تصریح کرد : طبق بررسی های صورت گرفته بیشترین تخلفات گزارش شده در این مدت مربوط به پاسگاه پلیس راه بوئین زهراء با ۳۲۷  فقره تخلف بوده است.

پیرنون با اشاره به برگزاری جلسه شورای معادن استان خاطرنشان کرد : عمده تخلفات حمل اضافه بار در محورهای مواصلاتی استان در بخش حمل مواد معدنی صورت می پذیرد که آسیب‌های ناشی از آن موجب تخریب راهها، ابنیه و پل‌ها خصوصا در محورهای روستایی استان می‌شود.

وی در پایان یادآور شد : با پیگیری‌های صورت گرفته و تاکیدات ریاست شورای معادن استان، حمل مواد معدنی توسط معادن باید بر اساس قوانین حمل و نقل جاده‌ ای با اخذ بارنامه و تناژ مجاز حمل گردد در غیر این صورت با معادنی که تناژ مجاز حمل را رعایت نکنند، برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

انتهای پیام/