24 September 2023 | ۱۴۰۲/۰۷/۰۲

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

قیمت مسکن پایین می‌آید مردم نگران نباشند/ زمین‌های دولتی واگذار می‌شود/ ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر بلاتکلیف مانده است

قیمت مسکن پایین می‌آید مردم نگران نباشند/ زمین‌های دولتی واگذار می‌شود/ ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر بلاتکلیف مانده است

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با کاهش قیمت دلار شاهد پایین آمدن قیمت مصالح ساختمانی هم هستیم افزود: روزهای آینده روزهای خوبی در حوزه مسکن خواهد بود پس نگران نباشند.

به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از برنا، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با کاهش قیمت دلار شاهد پایین آمدن قیمت مصالح ساختمانی هم هستیم افزود: روزهای آینده روزهای خوبی در حوزه مسکن خواهد بود پس نگران نباشند.

«محمدرضا رضایی کوچی»، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا،در خصوص وضعیت مسکن گفت: نگاه وزارت راه و شهرسازی و وزیر جدید در حوزه مسکن نگاه مثبتی است و به این باور رسیده‌اند که در شرایط فعلی، کشور نیاز به تولید مسکن دارد.

مسکن مهر باید جمع شود

وی بیان کرد: مسکن مهر پروژه‌ای است که باید جمع شود و نظر وزارتخانه نیز بر این محور است. امسال حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر بلاتکلیف مانده و با پیگیری این روند می تواند مشکلات این بخش را حل کرد.

اجاره مسکن

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادادمه داد: نگاه این است که دولت تسهیلات ارزان قیمتی در حوزه مسکن تزریق کند که توافقات خوبی نیز صورت گرفته و پس از حضور وزیر جدید راه و شهرسازی همراهی دولت با بانک ها بیشتر شده و اراده بهتری برای اعطای تسهیلات بانکی ارزان تر به تعداد بیشتر، صورت گرفته است.

واگذاری زمین های دولتی با آمدن وزیر جدید راه و شهرسازی

رضایی با اشاره به اینکه اراده جدی برای واگذاری زمین های دولتی شکل گرفته است، افزود: دولتی ها معمولا زمین ها را واگذار نمی‌کنند اما با آمدن وزیر جدید، اراده جدی‌تری در وزارتخانه صورت گرفته که بتوانند زمین ها را واگذار کنند.

وی بیان کرد: الان دولت در مسیری قرار  گرفته است که می توان برای تولید مسکن امیدوارتر بود. در بودجه سال ۹۸ نیز منابع مالی و کمک هایی که می توان به این حوزه کرد را لحاظ خواهیم کرد.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: با کاهش قیمت دلار شاهد پایین آمدن قیمت مصالح ساختمانی هم هستیم که قیمت مسکن را نیز تحت تاتیر قرار می دهد. روزهای آینده روزهای خوبی در حوزه مسکن خواهد بود پس نگران نباشند.