به گزارش پایگاه خبری ربیع، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی امشب در دیدار با رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، حفظ منابع طبیعی را یکی از مسائل مهم دینی دانست و اظهار کرد: منابع طبیعی و درخت موجب آبرومندی یک کشور است اما زمانی در ایران خسارت زیادی به جنگل‌ها‌ وارد شد و تذکرات بسیاری به افراد دادیم اما به این تذکرات بی‌توجهی کردند و سوءاستفاده‌های شخصی را انجام دادند تا در نهایت ضرر بزرگی به کشور وارد شد.

وی اضافه کرد: اکنون آن جریان متوقف شده است اما همچنان در گوشه و کنار کشور برخی به دنبال قطع درختان هستند که این موضوع می‌تواند تهدید جدی برای کشور محسوب شود.

مرجع تقلید جهان شیعه خاطرنشان کرد: همانطور که دیگران درخت کاشتند و ما استفاده کردیم ما نیز باید به غرس درخت بپردازیم تا برای آیندگان بماند.

وی با بیان اینکه اگر از درختان مراقبت می‌شد، امروزه جنگل‌های بسیاری در کشور داشتیم، عنوان کرد: درختان را از بین بردند و موجب شدند که سیلاب در برخی از مناطق کشور به مردم خسارت وارد کند، اکنون باید جلوی این اتفاقات گرفته شود و همچنان کاشت درخت با اهتمام جدی دنبال شود.

آیت الله علوی گرگانی، ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران حوزه جنگل گفت: باید از جنگل‌ها در مقابل آفت‌های انسانی و غیر انسانی حراست کنیم.