به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از بندرعباس، همزمان با شامگاه هشتمین روز از دهه کرامت جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید تحت عنوان «بزم نور» در امام زاده سید مظفر بندر عباس آغاز شد.

مصطفی رجبیان معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی و دبیر جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید استان هرمزگان در مراسم آغازین جشن  بزرگ زیر سایه خورشید که از امشب به مدت سه شب تا ولادت امام رضا علیه السلام در حسینیه امامزاده سید مظفر(ع) برگزار می‌شود، گفت: دوازدهمین دوره جشن‌های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید در ۳۱ استان و ۸ کشور با حضور خادمین حرم مطهر رضوی و پرچم متبرک صحن و سرای علی بن موسی الرضا علیه السلام برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: استان هرمزگان نیز از قاعده جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید مستثنی نیست و این افتخار را دارد که برای هشتمین سال متوالی میزبان کاروان خادمین حرم مطهر رضوی و جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید باشد.

رجبیان ابراز داشت: ۱۰۰ برنامه در ۱۵ عنوان در سراسر استان برگزار می‌شود که برای اجرای این برنامه ها ۳ کاروان از خادمین حرم مطهر رضوی در استان حضور پیدا کرده است.

وی بیان کرد: این سه کاروان در سه محور مرکزی ، غرب و شرق استان هرمزگان در حال برگزاری برنامه های خود است که کاروان محور مرکزی زیر سایه خورشید استان هرمزگان پس از اجرای برنامه‌های خود در شهرستان های حاجی آباد، قشم و برنامه‌های خود را در شهرستان بندرعباس از سر گرفته است.

رجبیان خاطر نشان کرد: برنامه ویژه زیر سایه خورشید در این سال افتتاح رواق رضوی (نمایشگاه خدمت آستان قدس رضوی استان هرمزگان است) که در حاشیه جشن‌های بزم نور بندرعباس در امام زاده سید مظفر به مدت سه شب برپا می‌شود.

انتهای پیام/۸۸۰۳۷/