به گزارش پایگاه خبری ربیع، مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نشست خبری نمایشگاه ماینکس ۲۰۱۹ در غرفه این شرکت گفت: اخذ عوارض ۲۵ درصدی از صادرات مواد معدنی هرچند بازدارنده نیست اما برای شروع خوب است البته نظر تولید کنندگان فولاد ۴۰ درصد بود.

وی گفت: قرارداد فروش ۹۰۰۰ تن ریل UIC60 پرسرعت به شرکت توسعه و سرمایه‌گذاری گل گهر امضا شده است و امروز از ریل ذوب آهن اصفهان در محور بستان آباد – میانه استفاده می‌شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نشست خبری که در حاشیه هشتمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی متالورژی و مواد (iMat۲۰۱۹) و هشتمین نمایشگاه سالانه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی MINEX۲۰۱۹ برگزار شد، گفت: ایمیدرو امسال برای ذوب آهن اصفهان یک میلیون تن کنسانتره در نظر گرفته است که جای تقدیر دارد.

مهندس یزدی زاده گفت: پیشنهاد اختصاص ۲۸ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی به ذوب آهن اصفهان بابت تسویه بخشی از بدهی دولت به تأمین اجتماعی ارائه شده است که با این حساب می‌توانیم یک میلیون تن کنسانتره را به گندله تبدیل کنیم

وی افزود: در سال ۹۲، حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به سنگ آهن مرکزی بدهکار بودیم و امروز این بدهی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است. در واقع بحث تأخیر در پرداخت به معدنکاران موضوع جدیدی نیست و نباید آن‌را بهانه عدم تأمین سنگ برای ذوب آهن قرار دارد.

مدیرعامل ذوب آهن تصریح کرد: ذوب آهن سنگ آهن را ارزان‌تر نمی‌خرد اما چون با روش کوره بلند تولید می‌کنیم باید سنگ آهن عیاربالا داشته باشیم وگرنه باید کک بیشتری مصرف کنیم و هیچ گونه دیکته کردن قیمت از جانب تولید کنندگان فولاد وجود ندارد.

مهندس یزدی زاده تصریح کرد: امروز خرید مواد معدنی از معادن کوچک را تسهیل کردیم در واقع تلاش ما این است که از معادن کوچکتر که توان پایین‌تری دارند نقد خرید انجام شود.

یزدی زاده خاطرنشان کرد: به واردات زغال سنگ نیاز داریم اما مشکلی در تأمین آن نداریم و از بخش‌های مختلف مواد اولیه را تأمین می‌کنیم.