به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: قرارداد احداث ۱۳ هزار واحد مسکونی در شهر جدید هشتگرد منعقد شده است.

مهدی هدایت در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات شرکت عمران شهر جدید هشتگرد برگزار شد، اظهار داشت: احداث ۴۹ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد جانمایی شده بود که ۲۷ هزار واحد افتتاح شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بیان اینکه تلاش می‌کنیم پروژه مسکن مهر را تا پایان سال آینده به اتمام برسانیم، بیان کرد: حدود ۹ هزار مسکن مهر فاقد متقاضی در شهر جدید هشتگرد وجود دارد.

رئیس هئیت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بیان اینکه اراضی مورد نیاز برای احداث ده هزار واحد  توسط بخش خصوصی و ۳ هزار واحد هم مشارکتی بوده است،گفت: قرارداد احداث ۱۳ هزار واحد مسکونی در شهر جدید هشتگرد منعقد شده است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های راکد مسکن مهر با ۹ تفاهم‌نامه به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود،گفت:  با این قراردادها حدود ۴ هزار واحد مسکن مهر  تعیین تکلیف شدند و از این مبحث اشتغال و تامین مسکن با کیفیت و پروژه‌های متوقف هم سرانجام می‌یابد.

هدایت با بیان اینکه حدود ۱۷ هزار واحد  ساخت مسکن با کیفیت از ظرفیت وام مسکن مهر  در هشتگرد وجود دارد، تصریح کرد: در حوزه زیرساخت شهر جدید هشتگرد تصمیمات خوبی با حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس انجام شد و یکی از عمده دلایل عدم واگذاری مسکن مهر نداشتن انشعابات زیر ساختی است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بیان اینکه همایش سرمایه گذاری در هشتگرد برگزار می‌شود، عنوان کرد: ۲۹ بهمن این همایش در شهر جدید هشتگرد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ درصد بودجه نقدی شهر جدید هشتگرد محقق شده است، عنوان کرد: تا به امروز حدود چهل میلیارد تومان پول به متروی هشتگرد از اعتبارات شرکت عمران تزریق شده و تلاش می‌کنیم که مترو را تکمیل کرده و به بهره برداری برسانیم.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بیان اینکه ۳۶ هکتار از زمینهای اطراف مترو با  تفاهم‌نامه عملیات آماده سازی یک سایت شهر سبز می‌شود،گفت:  تامین زیر ساخت پروژه‌هایی که از سالهای قبل افتتاح شده بود در دستور کار قرار دارد و ۳۳۰۰ واحد از این واحدها تامین آب،۱۷۰۰ واحد تامین برق و ۱۵۰۰ واحد تامین گاز شدند.

هدایت با بیان اینکه موضوع تکمیل خدمات محله‌ای فازهای قدیم و مسکن مهر در دستور کار قرار دارد،گفت: ۴ پروژه مرکز محله در این زمینه عملیاتی شده و در حال انجام است،۱۲ پروژه محله جدید در شهر جدید در مرحله فراخوان برای جذب سرمایه گذاری است.