به گزارش پایگاه خبری ربیع، نصرت‌الله لطفی امروز در مراسم اهتزاز پرچم فلسطین که در میدان روح‌الله شهر قم انجام شد، با قدردانی از این اقدام تاثیرگذار شهرداری اظهار داشت: آزادی قدس به‌طور صرف یک نقطه جغرافیایی نیست بلکه باید سبب شکل‌گیری امت واحده اسلامی برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی در تمام سرزمین‌ها باشد.
وی با تأکید بر اینکه دفاع از مردم فلسطین یک کار نمادین نیست، بلکه یک کار اعتقادی است، بیان کرد: ایران خواستگاه اصلی مراسم جهانی روز قدس و پرچم‌دار دفاع از مردم فلسطین است.
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: در سال‌های گذشته مراسم روز قدس در بیش از ۱۰۰ کشور با برگزاری همایش، راهپیمایی، برنامه‌های کوچک و بزرگ در محافل و مساجد گرامی داشته می‌شد و این روز به‌طور صرف مفهوم راهپیمایی نبوده و نیست.
وی با اشاره به اینکه دو سال است به علت شیوع کرونا از برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس محروم هستیم، خاطرنشان کرد: براساس پیش‌بینی‌های قبلی قرار بود امسال طرح خودرویی را دنبال کنیم اما با توجه به صعودی شدن تعداد بیماران کرونایی در هفته‌های اخیر، دغدغه جدی سنگرداران بهداشت و جلوگیری از انتشار ویروس‌های جدید جهش‌یافته و حفظ سلامتی مردم است هیچ برنامه‌ای به‌صورت خودرویی، نمادین و یا تجمع نداریم.
لطفی با بیان اینکه دل مردم ایران همواره با قدس شریف و حمایت از مستضعفان می‌تپد، گفت: با استفاده حداکثری از رسانه و فضای مجازی برنامه روز جهانی قدس امسال را برگزار می‌کنیم.