عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در زندگی افراد ۴ مقطع اساسی وجود دارد که اگر فرد برای این مقاطع آمادگی کامل را داشته باشد در برابر معضلات اجتماعی مقاوم خواهد بود و دچار آنها نخواهد شد.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ،عدنان زادهوش ۴ مقطع اصلی را در عرصه معضلات اجتماعی، نیازمند پیشگیری جدی دانست و اظهارکرد: دوران خروج از دبیرستان، دوران ورود به دانشگاه، سه ساله اول ازدواج و سربازی پسران دوران هایی هستند که بیشترین احتمال وقوع مشکلات اجتماعی افراد وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد از مشکلات اجتماعی در این دوران پدید می آید تصریح کرد: چرا باید در دوران قبل از ازدواج برای جوانان مشاوره نداشته باشیم ولی در هنگام طلاق مشاوره اجباری بگذاریم؟ حتما قبل از ازدواج لازم است که جوانان ما از مشاوره متخصصان استفاده کنند و این امر رایج شود.
وحدت همه نهاد ها در مقابله با این آسیب ها
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان برنامه ریزی برای کاهش و مقابله با معضلات اجتماعی را اقدامی دشوار خواند و افزود: اقدامات مقطعی پس از وقوع معضلات اجتماعی کارساز نخواهد بود و باید بیشتر به فکر پیشگیری باشیم.
زادهوش اعلام کرد: آسیب های اجتماعی را نمی توان به طور دقیق تعریف کرد و شهرداری هم نمی تواند به تنهایی در جهت رفع این مشکلات برآید.
وی افزود: مقابله با این آسیب ها وحدت، همگرایی و همراهی تمام ارگانهای فرهنگی نظیر آموزش و پرورش، صدا و سیما و حتی بهزیستی را می طلبد و باید با اولویت بندی معینی از این آسیب ها در این راستا گام برداشت.