به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،دراین دیدار اسمعیل نبوی مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان با ارائه گزارشی درحوزه بیمه ای گفت: سازمان تامین اجتماعی در استان همدان بابت مطالبات معوق از کارفرمایان طلب دارد وبا توجه به اینکه حجم ارائه خدمات به بیمه شدگان ومستمری بگیران بسیار گسترده وبیش از ۴۲ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه ای هستند وبیش از ۶۰ هزار نفر مستمری بگیر در این استان از سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند لذا تامین منابع برای این سازمان امری حیاتی است.

نبوی از پشتیبانی وحمایت آیت الله شعبانی از سازمان تامین اجتماعی تقدیر وتشکر کرد وافزود: درحال حاضر طرح ارائه خدمات غیر حضوری درسازمان تامین اجتماعی درحال اجرا است وبا عملیاتی شدن کامل این طرح بیمه شدگان ومستمری بگیران نیازی به مراجعه حضوری به شعب سازمان تامین اجتماعی نخواهند داشت وتمامی خدمات سازمان به صورت غیرحضوری به بیمه شدگان ومستمری بگیران ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی ) وتحقق بخشیدن به شعار سال اقدام به اجرای بخشودگی جرائم بیمه ای کرده است که این طرح تا ۱۳ شهریور ادامه دارد وکارفرمایان بدهکار سازمان تامین اجتماعی که کارگاه های آنان دچار بحران شده است می توانند از مزایای این طرح بهره مند شوند.
آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه وامام جمعه همدان نیز در این دیدار گفت: تامین اجتماعی در جامعه کنونی یک ضرورت است و دراین باب احادیث وروایات متعددی وارد شده است.

وی با بیان اینکه توجه به امر بازنشستگان ومستمری بگیران مورد تاکید ائمه اطهار بوده است افزود: حتی اسلام وائمه اطهار به بازنشستگی یک فرد مسیحی توجه کرده است .

آیت الله شعبانی ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت : فلسفه و ماهیت سازمان تامین اجتماعی خدمت رسانی به مردم است و درسیره ائمه اطهارعلیهم السلام نیز به وفور یافت می شود.