به گزارش پایگاه خبری ربیع، سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان گفت: اصفهان در پایش مدرسین نسبت به میانگین کشوری خوب بوده است و مدرسین نه تنها از طریق مصاحبه ارزیابی شده‌اند بلکه توسط روسای مراکز و مدیران گروه‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفتند.

 مهدی قیصری با اشاره به پالایش مدرسان رشته حقوق و عمران دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان اظهار داشت: ۱۴۶ مدرس در گروه حقوق فعال هستند که ۴۹ نفر از آنها از قضات خبره بوده و نیازی به ارزیابی نداشته‌اند. وی ادامه داد: ۸۳ مدرس گروه حقوق طی ۱۴ جلسه مصاحبه ارزیابی شدند که ۶۸ نفر از آنها مورد تأیید دانشگاه علمی کاربردی قرار گرفتند. همچنین در ارزیابی مدرسان گروه عمران از بین ۶۲ مدرس فعال ۳۵ نفر طی چهار جلسه مصاحبه ارزیابی شدند.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان با بیان اینکه مدرسین پس از ارزیابی رتبه بندی شدند، گفت: تعداد زیادی از مدرسین علمی کاربردی در رتبه‌های بالا قرار دارند اما تعداد کمی که نتوانستند رتبه خوبی کسب کنند در یک‌ترم و یا یک درس خاص می‌توانند تدریس داشته باشند و اولویت تدریس با مدرسانی است که در رتبه بندی، بالاترین امتیاز را کسب کرده باشند.

حضور ۲۸۸ نفر مدرس واجد شرایط در فراخوان نهم جذب مدرسین

قیصری تصریح کرد: در فراخوان نهم جذب مدرسین، ظرفیت جذب کل استان ۲۲۷ نفر در ۵۶ گروه درسی بود که تعداد ۸۴۵ متقضی در ۴۸ گروه درسی اعلام آمادگی کردند که از این تعداد ۲۸۸ نفر شرایط حضور در مصاحبه را داشتند و پس انجام مصاحبه ۷۰ نفر حذف شدند و مابقی در سه سطح عالی، بسیار خوب و خوب سطح بندی شدند که طبق همین سطح بندی در مراکز تدریس خواهند داشت.

وی افزود: اصفهان در پاییش مدرسین نسبت به میانگین کشوری خوب بوده است و مدرسین نه تنها از طریق مصاحبه ارزیابی شده‌اند بلکه توسط روسای مراکز و مدیران گروه‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفتند.

دو مرکز علمی کاربردی استان اصفهان در سطح دو قرار دارند

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان با اشاره به سطح بندی چهارگانه مراکزعلمی کاربردی، اظهار کرد: در سطح بندی مراکز، مرکز علمی کاربردی تیران و کرون و مرکز علمی کاربردی هرند در سطح دو، یک مرکز در سطح چهار و بقیه مراکز علمی کاربردی در سطح سه این سطح بندی قرار گرفتند.

قیصری با بیان اینکه مراکز پیوسته از لحاظ آموزشی تحت نظارت هستند، گفت: در سال گذشته دوره‌های آموزشی دو مرکز با حکم نظارتی متوقف شد که یکی از آنها با اصلاح عملکرد به چرخه بازگشت. دیگر مراکز نیز مشکلی در حوزه نظارت نداشته وعملکرد آموزشی آنها قابل قبول است.

وی با بیان اینکه تمام مراکز علمی کاربردی استان اصفهان دارای اساسنامه هستند، افزود: از بنگاه‌های صنعتی، شرکت‌های گلخانه‌ای، دام پروری ها، کشت و صنعت هاکه دارای محیط واقعی کار، ساختمان ملکی ۱۲۰۰ متر مربع و ۲۵۰ پرسنل بیمه شده هستند جهت تأسیس مراکز علمی کاربردی در حوزه‌های کشاورزی، علوم دام، گلخانه، گیاهان زینتی، آب و فاضلاب، فرهنگ وهنر، صنایع دستی حمایت خواهیم کرد.

انحلال ۱۰ مرکز علمی کاربردی وابسطه به دولت

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان با اشاره به انحلال مراکز علمی کاربردی وابسته به بخش دولتی تصریح کرد: مراکز علمی کاربردی وابسته بخش خصوصی یا دولتی هستند که در استان اصفهان ۳۱ مرکز وابسته به بخش خصوصی فعالیت می‌کنند.

قیصری با بیان اینکه متولی هر مرکز آموزشی باید وزارت علوم و تحقیقات باشد، ادامه داد: در استان اصفهان ۱۰ مرکز علمی کاربردی وجود داشت که دستگاه متقاضی آنها وزارت خانه‌های دولتی بودند وبه دستور وزارت علوم و تحقیقات منحل خواهند.

وی از ایجاد مراکز جایگزین و مراکز معین خبر داد و گفت: رشته‌ها و دانشجوهایی که مراکز آنها در آستانه تعطیل شدن است رها نخواهند شد و رشته‌ها را به مراکز جایگزین و معین انتقال خواهیم داد.