به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، محمدرضا بسامی امروز  اظهار داشت: در کنکور سراسری امسال ۴۲ هزار و ۶۸۹ شرکت کننده از دانش‌آموزان استان بودند که ۲۱ هزار و ۹۴۰ نفر از آن‌ها در شهر کرمانشاه در این آزمون شرکت کردند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش در ۱۹ پایگاه در شهرستان‌های استان فعال  است، خانواده‌ها و دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به این پایگاه‌ها از مشاوران متخصص برای انتخاب رشته مناسب کمک بگیرند.

وی از دانش‌آموزان خواست براساس رتبه مجاز شده، انتخاب رشته کنند و افزود: دانش‌آموزان شهر کرمانشاه برای انتخاب رشته به نواحی سه‌گانه آموزش و پروش مراجعه کنند تا ضمن برخورداری از یک پیش‌مشاوره از آدرس پایگاه‌ها نیز مطلع شوند.

بسامی با اشاره به بحث هدایت تحصیلی و رعایت توازن رشته با توصیه به خانواده‌ها، تصریح کرد: خانواده‌ها براساس تشخیص مشاوره تحصیلی و همچنین توانایی دانش‌آموزان، اجازه دهند فرزندان آن‌ها رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

وی از اولیا خواست برای ثبت‌نام دانش‌آموزان خود در رشته‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش مقاومت نکنند و افزود: معضل بیکاری جامعه نتیجه فارغ‌اتحصیلان فاقد مهارت است در حالی که فارغ‌التحصیلان فنی و حرفه‌ای با مهارت‌آموزی در بحث بازار کار جایگاه بسیار خوبی دارند.

انتهای پیام/پ