به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایمنا، اقبال صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ما از شهرستان تیران‌وکرون با اشاره به فعالیت ۱۰ آموزشگاه هنری آزاد، سه موسسه فرهنگی و هنری و پنج انجمن هنری در این شهرستان، اظهار کرد: این مراکز شمار فراوانی از علاقه‌مندان فعالیت‌های فرهنگی و هنری را تحت آموزش قرار داده‌ است.

وی با اشاره به فعالیت ۵۴ کانون فرهنگی و هنری در مساجد این شهرستان، عنوان کرد: در نیمی از کانون‌های مساجد و انجمن‌ها بخشی از فعالیت‌ها کاهش یافته به همین دلیل تغییر در مدیریت اجرایی آن‌ها در دستور کار است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران‌وکرون با تأکید بر ضرورت نظارت، حمایت و پشتیبانی از مراکز فرهنگی و هنری، تصریح‌ کرد: ارتقای کیفیت فعالیت‌های مراکز فرهنگی و هنری بیش از کمیت این فعالیت‌ها مهم و مؤثر است، بنابراین باید از محدود شدن کارکرد این مراکز به ارائه آمار و از تعطیلی آن‌ها جلوگیری شود.

وی یاد آورشد: آموزشگاه‌های آزاد، موسسات فرهنگی و هنری و تشکل‌های مردم‌نهاد نقش موثری در رشد و توسعه شاخص‌های فرهنگی هنری داشته‌ است به همین دلیل از طرح‌ها و برنامه‌های شاخص این مراکز حمایت می‌شود.