به گزارش پایگاه خبری ربیع،  در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران استان قم طی سخنانی با اشاره به موج سوم شیوع کرونا در قم که موجب بستری و فوت تعداد قابل توجهی از شهروندان شد گفت: با کنترل و فروکش کردن این موج شاهد کاهش فوتی ناشی از کرونا در قم بوده ایم.
وی اظهار کرد: اینکه طی ۱۰ روز گذشته هیچ فوتی ناشی از کرونا نداشته ایم یک دستاورد بزرگ است که باید حفظ شود.
استاندار قم در ادامه با تاکید بر همراهی دستگاه های دولتی با ستاد بحران و تامین تجهیزات مورد نیاز ایشان خاطرنشان کرد: هر امکاناتی از جمله منابع انسانی و امکانات ادارات دولتی که در طرح شهید سلیمانی درخواست شود بایستی در اختیار متولیان قرار بگیرد.
سرمست در بخش دیگری از سخنان خود توسعه ی دولت الکترونیک را در شرایط کرونا اجتناب ناپذیر دانست و تصریح کرد: گام های موثری در استان قم در راستای ارائه ی خدمات الکترونیکی به شهروندان برداشته شده است.
وی همچنین با اشاره به دلیل افزایش تعداد تست های مثبت و امکان افزایش شیوع بیماری کووید ۱۹ گفت: فعالیت مدارس استان قم تا پایان سال جاری غیرحضوری خواهد بود.
سرمست با اشاره به کاهش رعایت دستورالعمل ها در برخی صنوف خاطرنشان کرد: نظارت ها در ایام پایانی سال که فصل خرید عید نیز می باشد بایستی جدی تر از گذشته اعمال شوند.
استاندار قم خاطرنشان کرد: اماکن سرپوشیده ای که دستورالعمل های بهداشتی اجرا نمی شوند نیز پس از اخطار بایستی پلمپ شوند.
استاندار قم در ادامه با بیان اینکه طرح منع تردد در سطح شهر که از گذشته نیز مطرح شده است عملیاتی نیست گفت: طرح های پیشنهادی کمیته های ذیل ستاد بایستی در در جلسات کارشناسی چکش کاری شده و امکان اجرای آنها بررسی شود.