به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، هدف از راه اندازی این مجموعه خدمات رسان که هفتمین دفتر کارگزاری های رسمی در سطح استان هرمزگان محسوب می شود، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به بیمه شدگان، توسعه و تامین فرهنگ بیمه ای، ایجاد رضایتمندی ارباب رجوع و خدمات دهی بهتر به کارفرمایان، بیمه شدگان و مستمری بگیران تحت پوشش این شعبه، تسریع در وصول مطالبات و جلوگیری از اشتغال پنهان عنوان شده است.
صدور و تمدید دفترچه بیمه، نامنویسی متمرکز بیمه شدگان، بیمه اختیاری، بیمه مشاغل آزاد و فهرست متنوعی از خدمات حضوری و غیرحضوری در این دفتر کارگزاری قابل ارایه است.
پیش از این چهار دفتر کارگزاری رسمی تامین اجتماعی در بندرعباس، یک دفتر در جزیره قشم و یک کارگزاری دیگر در بندر لنگه به منظور ارائه خدمات بهتر و بیشتر به بیمه شدگان راه اندازی شده بود که با راه اندازی کارگزاری جدید در شهرستان میناب، تعداد واحدهای اجرای تامین اجتماعی در استان به عدد ۴۲ واحد رسید.
جواد جافری معاون اداره کل تامین اجتماعی استان هرمرگان این سازمان بزرگ بیمه گر اجتماعی را یک نهاد عمومی غیر دولتی و یک سرمایه اجتماعی بین النسلی توصیف کرد و اظهار داشت: تامین اجتماعی، در قبال دریافت حق بیمه، ١٨ نوع خدمت در قالب تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت ارایه می دهد. خدمات درمان مستقیم و غیرمستقیم نیز از دیگر خدماتی است که جامعه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی از آن بهره مند می شوند.
وی خاطرنشان کرد: تعداد۶۵هزار و۳۹۵نفر بیمه شده اصلی وتبعی و ۵ هزار و ۱۵۰نفر مستمری بگیر تحت پوشش این شعبه قرار دارند.
جافری ؛تعداد کارگاه های تحت پوشش در این شهرستان را نیز ۲ هزار و ١۶۵ واحد اعلام کرد.
شایان ذکر است، سازمان تامین اجتماعی استان هرمزگان با تحت پوشش قرار دادن بیش از ۹۷۱هزار نفر، ۵۵ درصد از شمار کل جمعیت هرمزگانی ها را زیر چتر خدمات خود قرار داده است.