به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس از اراک، علیرضا ایزدی  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به علت کیفیت و کمیت مطلوب صنایع دستی تولیدی استان طی ۲۰ روز گذشته فروش ۲۲ میلیارد ریالی در استان را به ثبت رسانده‌ایم که رکورد کم‌نظیری در بازار استان محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه گرایش مردم به صنایع دستی و خرید محصولات هنرمندان طی سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به اجرای طرح ملی پنجشنبه‌های صنایع دستی در استان خاطرنشان کرد: این طرح با هدف حمایت و بازاریابی برای هنرمندان و همین‌طور فروشگاه‌های صنایع دستی در استان کلید خواهد خورد.

ایزدی بیان داشت: یکی از اهداف این طرح این است که از این طریق بتوان فرهنگ استفاده‌های روزمره از این تولیدات را مجدداً در سبد خانوار نهادینه کرد چراکه در حال حاضر یکی از مشکلات این حوزه، دکوری شدن صنایع دستی است که بازار را با محدودیت‌ها و کمیت پایین، ضعیف نگاه می‌دارد.

وی از برگزاری نشست با فروشگاه‌های مجوز دار صنایع دستی استان به منظور تسهیل‌سازی در اجرای این طرح خبر داد و گفت: با موافقت این عزیزان تخفیفات ویژه‌ای را برای متقاضیان در نظر گرفته خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ادامه داد: در این طرح برای فروشگاه‌هایی که تنها عرضه‌کننده محصولات هستند، تخفیف ۱۰ درصدی و برای فروشگاه‌های که خود تولیدکننده هستند نیز تخفیف ۳۰ درصدی در روزهای پنجشنبه در نظر گرفته شده است.

به گفته وی همچنین طبق موافقت فروشندگان استان به همراه این طرح، هدایا و جوایزی در نظر گرفته شد تا طبق فاکتور فروش، قرعه‌کشی به عمل آید و برندگان مشخص شوند.

انتهای پیام/