فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند پنج نفره‌ای که در هفت استان کشور اقدام به سرقت‌های مسلحانه می‌کردند، خبر داد.  به گزارش روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار کرد: کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت گسترده باندی در زمینه راه زنی و سرقت مسلحانه محموله‌های جاده‌ای و خودروهای مدل بالا در جاده اصفهان – شیراز موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند. وی افزود: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که این باند خودروهای مسروقه را پس از تغییر اصالت به مرزهای شرقی کشور منتقل و قاچاق کرده و در زمینه سرقت از صرافی‌ها و طلافروشی‌ها نیز فعالیت داشتند. فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه باند مذکور در استان‌های اصفهان، فارس، تهران، البرز، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و هرمزگان نیز مرتکب اعمال مجرمانه شده بودند، گفت: پس از سه ماه کار علمی و تخصصی و اقدامات ویژه پلیسی مخفیگاه آنان در یکی از شهرستان‌های استان شناسایی و کارآگاهان طی هماهنگی با مقام قضائی سه نفر متهم این پرونده از جمله سرکرده باند را دستگیر کردند. آقاخانی افزود: کارآگاهان در ادامه با همکاری ماموران انتظامی استان فارس دو نفر دیگر از همدستان متهمان را که در منزلی استیجاری در شهر شیراز سکونت داشتند شناسایی و دستگیر کردند.

سرقت تحت عنوان مامور

فرمانده انتظامی استان از کشف تعدادی سیم کارت تلفن همراه، ۱۰ دستگاه گوشی تلفن همراه، تعدادی بی‌سیم، مدارک جعلی و سرقتی شامل مدارک هویتی و شناسائی، تعدادی پلاک خودرو و اقلام هک شماره موتور، آلات و ادوات استعمال مواد مخدر از نوع شیشه به همراه دو قبضه سلاح گرم و ۴۰ عدد فشنگ در بازرسی از مخفیگاه های متهمان خبر داد. وی با اشاره به اعتراف متهمان به ۱۷ فقره سرقت مسلحانه خاطر نشان کرد: این افراد همگی غیر بومی، سابقه دار و از مجرمان خشن هستند و در بعضی از سرقت‌های خود نیز از پوشش مامور، استفاده می‌کردند.

توصیه مهم به شهروندان

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه تحقیقات بر روی سایر سرقت‌های احتمالی این باند خشن و شناسایی مالباختگان همچنان ادامه دارد، گفت: توصیه به شهروندان این است که هنگام مواجهه با کسانی که خود را مامور معرفی می کنند حتما از آن‌ها کارت شناسایی و برگ ماموریت بخواهند و در صورت مشکوک شدن موضوع را سریعا از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به اطلاع پلیس برسانند.

هشدار فرمانده انتظامی استان به مالکان منازل استیجاری

آقاخانی با بیان اینکه متهمان برای پیشبرد اعمال مجرمانه خود اقدام به اجاره منازل به مدت یک ماهه در استان های مختلف می‌کردند، تصریح کرد: به مالکان منازل استیجاری هشدار می‌دهیم که در هنگام اجاره منزل دقت لازم را داشته و در صورت مشکوک شدن بلافاصله مراتب را به پلیس اطلاع رسانی کنند.