به گزارش ربیع به نقل از ایرنا امیر سرتیپ ستاد محمدرسول همتی در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن روز ارتش در دفتر فرماندهی گروه ۲۲ در شهرضا برگزار شد، گفت: ارتش قبل از انقلاب نیز بدنه مومن و متدینی داشت و افراد کمی در قالب فرماندهان ارشد دست نشانده پهلوی بودند اما سایر رده های این سازمان برخاسته از احاد مختلف مردم بودند .
امیر سرتیپ ستاد همتی اظهار داشت: اعتماد امام خمینی(ره) به ارتش باعث شد تا ارتشی که موجودیت داشت، مشروعیت پیدا کند .
فرمانده گروه ۲۲ توپخانه ارتش با اشاره به فعالیت های ارتش در دوران بعد از انقلاب گفت: فعالیت ارتش در این دوران در سه حوزه انجام شد که مقابله با گروهک های علیه انقلاب، اولین حوزه کاری ارتش بود .
امیر سرتیپ ستاد همتی افزود: حوزه دوم دوران جنگ تحمیلی بود که ارتش فعالیت های خود را از شهریور ۵۸ با رصد و برآوردهای لازم در منطقه آغاز کرد .
فرمانده گروه ۲۲ توپخانه ارتش گفت: ما در جنگ غافلگیر نشدیم و تحرکات دشمن را پیش از آغاز جنگ رصد می کردیم.
وی با اشاره به رشادت دلیرمردان ارتش و سایر نیروهای نظامی در طول دوران دفاع مقدس تصریح کرد: در طول دو هزار و ۹۲۰ روز ایام جنگ تحمیلی، دشمن تنها در ۵۶ روز اول پیشروی هایی در کشور ما داشت اما در بقیه ایام جنگ موفقیت ها از آن ارتش و دیگر نیروهای مسلح کشور بود .
فرمانده گروه ۲۲ توپخانه ارتش گفت: بعد از جنگ زمانی که مردم فکر می کردند ارتش به پادگان ها برگشته است، حوزه سوم کاری ما با ماموریت نیروها برای حفاظت از مرزهای کشور آغاز شد که تاکنون هم ادامه دارد .
امیر سرتیپ ستاد همتی اظهار داشت: در ۲۰۰ سال گذشته یک میلیون مترمربع از خاک کشور به دست بیگانگان افتاده است اما با رشادت زنان و مردان غیور کشور در طول هشت سال دفاع مقدس دشمن نتوانست حتی یک وجب از خاک کشور عزیزمان را تسخیر کند.
وی در ادامه به خودکفایی ارتش در زمینه آموزش نیروها و تجهیزات اشاره کرد و گفت : شعار امسال رهبر معظم انقلاب در ارتش از سالیان قبل به مرحله اجرا درآمده است و در حال حاضر نیروی زمینی ارتش هیچ نیازی به ورود تجهیزات نظامی و دفاعی از خارج از کشور ندارد .
فرمانده گروه ۲۲ توپخانه ارتش گقت : تمام فعالیت های مرتبط در حوزه جنگ نرم, سایبری, سلاح و تجهیزات و مسائل آموزشی در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران توسط افراد متعهد, متدین و متخصص مجرب داخلی انجام می شود .
امیر سرتیپ همتی به تهدیداتی که در جغرافیای اطراف کشور در چند سال گذشته وجود داشته است نیز اشاره کرد و گفت : ارتش جمهوری اسلامی ایران در مقابل هرگونه تهدیدی برنامه ریزی دارد و آماده است تا دست دشمنان و متعرضان به کشور را قبل از بلند شدن از بازو قطع کند .
وی افزود: استکبار جهانی در صورت مشاهده هرگونه روزنه ای برای تعرض به کشور وارد عمل می شود اما با وجود رهبری بادرایت مقام معظم رهبری و نیروهای جان بر کف در کشور جرات این کار را نخواهد داشت .
فرمانده گروه ۲۲ توپخانه ارتش با اشاره به توان بالای نظامی کشور در مقابله تهدیدها تصریح کرد : مردم ما در هشت سال دفاع مقدس به دشمنان نشان دادند که با دست خالی هم می توان از وطن خود دفاع کنند چه برسد به زمان کنونی که توان نظامی کشور برای همگان آشکار است .
۲۹ فروردین ‘روز ارتش جمهوری اسلامی’ نامگذاری شده است.
شهرضا در ۸۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.