به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از پلدختر، جلسه هماهنگی نحوه ساخت واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد با مدیرکل تأمین مسکن کمیته امداد و امام‌جمعه و فرماندار این شهرستان برگزار شد.

نعمت‌اله دستیاری فرماندار پلدختر در این جلسه با اشاره به شرایط روبه بهبودی شهرستان پل‌دختر گفت: عملیات پاک‌سازی معابر و خانه‌های بخش آسیب‌دیده رو به اتمام است.

وی به وضعیت روستاهای سیل‌زده این شهرستان در مسیر کشکان اشاره کرد و افزود: با توجه به تخریب ادوات کشاورزی و گرم شدن هوا در روزهای آینده باکم آبی باغ‌ها و مزارع مواجه خواهیم شد و لذا نیاز است که تدابیر لازم توسط دستگاه‌های تخصصی اندیشیده شود.

فرماندار پلدختر با اشاهر به اینکه در سیل اخیر بیش از ۱۱ هزار واحد مسکونی خسارت دیده‌اند، بیان کرد: از این تعداد ساختمان ۳ هزار خانوار شهری و روستایی تخریب کامل و ۸ هزار واحد دچار آسیب شده‌اند.

فرماندار پل‌دختر همچنین از تشکیل کارگروه فنی برای مطالعه و جانمایی روستاهای چم گز، چم گرداب و بابا زید برای ساخت مسکن خبر داد.

بازسازی منازل موجب امید بخشی می‌شود

حجت‌الاسلام محسن موسوی امام‌جمعه پل‌دختر نیز در ادامه با اشاره به متفاوت بودن شرایط سیل پل‌دختر با سایر نقاط کشور گفت: فضای شهرستان نفس‌گیر شده و نیاز به امیدآفرینی دارد.

وی ساخت ساختمان‌های تخریبی را موجب امید و نشاط در بین مردم دانست و گفت: تعیین زیان ساخت و نحوه احداث ساختمان‌های تخریبی به شرایط عادی‌سازی وضعیت در پل‌دختر کمک می‌کند.

انتهای پیام/ن