فرماندار شهرضا گفت: شهرداری باید با ایجاد فضای ورزشی، نصب وسایل در پارک‌ها و برگزاری مسابقات محلات مردم را به ورزش همگانی تشویق‌ کند و سهم خود را در این زمینه انجام‌ دهد.

 

به گزارش کیمیای وطن از شهرضا، محسن گلابی عصر یکشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی این شهرستان با بیان اینکه در دنیا شهرداری تمام کارهایی که مربوط به ادارات دیگر است را انجام می‌دهد، اظهار کرد: شهرداری باید با ایجاد فضای ورزشی، نصب وسایل در پارک‌ها و برگزاری مسابقات محلات مردم را به ورزش همگانی تشویق‌ کند و سهم خود را در این زمینه انجام‌ دهد.

فرماندار شهرضا شهرداری را یک موسسه خدماتی و غیرانتفاعی خواند و اظهار‌ کرد: با آغاز خصوصی‌سازی، پیمان‌کاران مزایده‌ها را با پایین‌ترین قیمت پیشنهاد می‌کنند که بنابراین ارائه خدمات با این قیمت‌ها مقرون به‌ صرفه‌ نیست.

فرماندار شهرضا با اشاره به مشکلات ورزش و ورزشکاران در شهرضا تصریح‌کرد: با واگذاری سالن‌های ورزشی به بخش خصوصی، مدارسی که مشکل فضای ورزشی داشتند مجبور به اجاره این سالن‌ها با قیمت‌های بالا شدند و همین نکته موجب نابودی ورزش شهرستان‌ شده ‌است.

گلابی ادامه ‌داد: ورزش تنها به جنبه فیزیکی محدود نیست و بهداشت روان و پرورش فکر نیز جزئی از ورزش است اما متاسفانه تقدیری در خور شأن ورزشکاران ملی و بین‌المللی در شهرستان انجام نشده است.

وی با بیان اینکه جسم و روح شاداب به سمت ورزش می‌رود، گفت: دین اسلام تاکید ویژه‌ای به ورزش به ویژه شنا، تیراندازی و اسب‌سواری دارد که باید قدر پتانسیل‌های موجود در شهرستان در این زمینه به ویژه باشگاه اسب‌سواری را دانست و از آن حداکثر استفاده‌ را کرد.

فرماندار شهرضا با اشاره به لزوم همکاری ادارات در زمینه ترویج ورزش بین کارمندان بیان داشت: هر اداره‌ که امکانات ورزشی دارد، در طول روز زمانی را برای کارمندان خود، برای ورزش صبحگاهی قرار دهد و اگر اداره‌ای فضای ورزشی ندارد، اداره ورزش با همکاری شهرداری وسایل ورزشی را در آن اداره نصب کند تا همه از آن استفاده کنند.

عبدالله سهرابی دیگر سخنران این جلسه با بیان‌ اینکه شهرضا در سال گذشته پس از اصفهان دومین شهر استان بود که جاده سلامت را راه‌اندازی‌ کرد، افزود: در این جاده که در پارک ملت واقع است، ایستگاه چکاپ قندخون و فشارخون در نظر گرفته‌ شد اما متاسفانه مسئولان شهر در پیاده‌روی‌ها شرکت نکردند و همکاری لازم را با مجموعه شهرداری نداشتند.

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا با اشاره به تدارک وسایل ورزشی برای آقایان و بانوان در این ایستگاه، اظهار کرد: متاسفانه مردم و مسئولان از این طرح استقبال نکردند اما ما آمادگی داریم با برنامه‌ریزی مجدد در پارک ملت و حدفاصل جهاد تا امامزاده شاهرضا این ایستگاه را راه‌اندازی کنیم.