پایگاه خبری ربیع/

با مشارکت آگاهانه و حداکثری

فردا روز انتخاب است، روز تعیین سرنوشت، روزیکه ملت ایران با حضور در حوزه های اخذ رای سکان دار کشور برای چهار سال را انتخاب می کنند، فردا چشم های دنیا تیز است تا ببینند ملت ایران چه می کند؟  به یقین فردا مردم همیشه در صحنه با حضور حداکثری ، حماسه ای دیگر رقم می زند و با انتخاب اصلح ،  کشور را در مسیر اصلاحی به معنی واقعی کلمه قرار می دهد. چرا که هر گونه تغییر و اصلاح اساسی وضع موجود منوط به حضور مسئولانه و حداکثری مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب تلقی میشود، انتخابات در نظام اسلامی مزین به مردم سالاری دینی، عینی ترین و برجسته ترین جلوه مشارکت عمومی مردم در تعیین سرنوشت خود می باشد.

اگر چه بخشی از مردم ممکن است تحت تاثیر القائات دشمن و یا فریب کاران جاهل یا وابسته در مقاطعی دچار انتخاب نادرست و در نتیجه حصول نتایج سوء برای جامعه گردند، لکن مسئولیت دوچندان برای مشارکت کنندگان ناآگاه پس از آشکار شدن حقیقت و لزوم جبران به نحو مقتضی را در پی دارد. چنانچه با عنایت به قاعده لطف و هدایت عام و خاص، خداوند عالم نیز بر اساس سنت الهی حرکت عمومی بشر به سمت تکامل و نیز به برکت حضور امام و نائب الامام در دوران غیبت، بصیرت و آگاهی عمومی در مسیر هدایت و رشد، در برآیند تغییر و تحولات تاریخی حاصل میشود.

شناخت و تحلیل درست و واقع بینانه از محیط و شرایط داخلی و خارجی آن، درس اندوزی و عبرت گیری از حوادث گذشته به ویژه در تاریخ معاصر و تحلیل فراز و نشیبهای آن در منازعه دائمی حق و باطل و توطئه ها و مداخلات بیگانگان و نفوذ و سلطه آنها، و شکست آنان و پیروزی های مکرر ملت در مقابل آنان، می تواند آحاد ملت را در مسیر انتخاب درست در دستیابی به اهداف و آرمانها یاری نماید. گام‌ دوم انقلاب هدفگذاری آینده پژوهانه و میان مدت جمهوری اسلامی ایران در جهت تکامل خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی و بسترسازی برای ظهور خورشید عظمای ولایت حضرت ولی عصر(عج) میباشد.

رئیس جمهور به عنوان دومین شخص اجرایی کشور پس از مقام رهبری، با در اختیار داشتن سکان اجرایی کشور، نقش بی بدیلی در رکود و عقب گرد و یا رشد و تعالی این مسیر نورانی برای ملت بزرگ ایران را در پی دارد چنانچه در دوره های گذشته به عینه تاثیر رای ما آشکار گردیده است؟ بسنده کردن به شعارها بدون بررسی عملکرد گذشته و بی توجهی به برنامه فعلی می تواند همان شرایط را در بر داشته باشد با این وصف روز جمعه اگر با شناخت کافی و نگاه درست به عملکردها و برنامه ها رای داده شود اصلح انتخاب می شود و مشکلات در راه حل و فصل قرار می گیرد.

بی تردید مشارکت در انتخابات، نه تنها مهمترین حق و وظیفه شهروندان در جامعه اسلامی است بلکه به عنوان مهمترین آزمون اجتماعی و سیاسی آحاد ملت در انتخاب اصلح و تعیین سرنوشت کشور، انقلاب اسلامی و مستضعفان جهان خواهد بود و قطعا بی تفاوتی و عدم حضور و یا انتخاب غیرمسئولانه و ناآگاهانه که منجر به بازتابهای سوء در همه عرصه های اجتماعی خواهد شد، موجب ضمان و بازخواست در قیامت الهی و عذاب دنیوی و اخروی خواهد شد.

از آنجا که قرار است بارای حداکثری مردم، دولتی در تراز انقلاب اسلامی و به دور از هر گونه ذلت و سرسپردگی به غرب و شرق با رویکرد عزت، کرامت و استقلال همه‌جانبه کشور از بیگانگان با رویکرد احیای ارزشهای انقلاب اسلامی با بسط ید و تحت زعامت حقیقی نایب الامام خامنه ای(مدظله العالی)شکل بگیرد، و دشمنان انقلاب اسلامی مایوس گردند، انتخاب اصلح امری ضروری  و تکلیف همگانی است که باید محقق شود. و این جز با حضور حداکثری و رای درست و انتخاب درست میسر خواهد بود.