به گزارش پایگاه خبری ربیع، در همین زمینه معاون اجتماعی اداره‌ کل بهزیستی اصفهان درگفتگو با ربیع با اشاره به اینکه در زمان حاضر بسیاری از مراکز اورژانس اجتماعی در استان نیازمند مکان مناسب، نیروی انسانی مورد نیاز و تامین خودرو هستند افزود: هم اکنون در ۱۹ شهر استان اصفهان مراکز اورژانس اجتماعی با حضور تیم‌های تخصصی روانشناسی و مددکاری فعالیت می‌کنند و ماهانه بین ۳۰ تا ۸۰ نفر به مراکز اورژانس اجتماعی معرفی و زیرپوشش حمایت‌های تخصصی قرار می‌گیرند.

عبدالرضا اسماعیلی با اشاره به اینکه با توجه به سختی و سنگینی و حساسیت کار این مراکز، کمبودهای یاد شده در کیفیت خدمت‌رسانی به مراجعه کنندگان می‌تواند تاثیرگذار باشد افزود: در شهر اصفهان ۲ مرکز اورژانس اجتماعی و در شهرهای بهارستان، آران و بیدگل، کاشان، شاهین‌شهر، فریدونشهر، تیران و کرون، شهرضا، مبارکه، نجفآباد، برخوار، اردستان، نایین، خمینی‌شهر، سمیرم، فولادشهر، زرین‌شهر، گلپایگان و فلاورجان یک مرکز اورژانس اجتماعی درحال فعالیت هستند.

به گفته معاون اجتماعی بهزیستی اصفهان، اکنون همه شهرستان‌های استان دارای خودروی اورژانس اجتماعی نیستند و تبدیل وضعیت نیروهای خرید خدمت شاغل در مراکز اورژانس اجتماعی با هدف ایجاد انگیزه برای کارشناسان شاغل در این واحد، مورد مُطالبه ماست.

اسماعیلی با اشاره به اینکه یکی از ماموریت‌ها و اهداف این سازمان در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تخصیص اعتبار لازم برای توسعه و تقویت برنامه اورژانس اجتماعی در استان است افزود: عمده افرادی که به این مراکز مراجعه می‌کنند زنان و دختران آسیب دیده، کودکان خیابانی و کار و دیگر افراد در معرض آسیب و موارد مربوط به خودکشی است.

وی افزود:در مراکز اورژانس اجتماعی افراد به صورت خود معرف، ارجاع و با دستور مقام قضایی و مداخلات موردی تحت حمایت قرار می‌گیرند.در این مراکز افراد خدماتی به عنوان حمایت‌های روانی اجتماعی، حقوقی و خدمات دیگر به منظور جلوگیری از مداخلات قضایی و انتظامی از سوی روانشناسان و مددکاران مستقر در این مراکز در تمامی ساعات شبانه روز دریافت می‌کنند.

این مسوول گفت: با توجه به اهمیت خدمات اورژانس اجتماعی در کاهش آسیب‌ها و پیشگیری از جرایم ضروی است که اعتبارات ملی برای رفع کمبودها و نیارهای تجهیزاتی آنها تخصیص یابد.

سحرجلالی