به گزارش پایگاه خبری ربیع، سعید صرامی به تشریح جزییات فراخوان ششمین جشنواره شعر دفاع مقدس با عنوان «همیشه‌های هنوز» پرداخت و اظهار کرد: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جشنواره شعر دفاع مقدس با عنوان «همیشه‌های هنوز» با محوریت نقش دفاع مقدس در تداوم و حفظ آرمان‌های انقلاب برگزار خواهد شد.

مدیر فرهنگسرای پایداری ادامه داد: دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌المللی اسلامی همچون کشورهای لبنان، سوریه، عراق، فلسطین و یمن، دفاع مقدس و حوزه‌های شاخص مانند شهدای خاص، اماکن و یادمان‌ها، وقایع و رخدادهای اثرگذار و عملیات ها‌، دفاع مقدس و جنگ نرم و همچنین برای اولین بار راوی کودک و نوجوان در حوزه کودک و نوجوان از دیگر موضوعات این جشنواره هستند.

وی از برگزاری اختتامیه در ایام دهه فجر در گلستان شهدای اصفهان خبر داد و تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به‌ صورت word یا pdf تا ۲۰ دی‌ماه به دبیرخانه جشنواره واقع در خیابان ۲۲ بهمن، خیابان علامه امینی شرقی، ضلع غربی باغ غدیر، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان و یا آدرس ایمیل جشنواره به نشانی hamishehayehanooz.isf@gmail.com ارسال کنند.

صرامی در خصوص داوری آثار ارسالی به جشنواره گفت: آثار در دو حوزه سبک و سیاق شعر و همچنین حوزه دفاع مقدس داوری خواهند شد.

 مدیر فرهنگسرای پایداری در ادامه بیان کرد: اولویت در انتخاب اشعار برتر بر اساس توجه به ویژگی‌های بومی و پرداخت به حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان استان اصفهان خواهد بود.

وی افزود: با توجه به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی؛ ۴۰ شعر منتخب در سطح استان به تشخیص دبیر علمی و هیئت‌داوران در مجموعه‌ای به چاپ خواهد رسید.

صرامی در پایان در خصوص جوایز جشنواره اذعان داشت: جوایز جشنواره در ۳ بخش به‌صورت نقدی خواهد بود که به نفرات اول و دوم برگزیدگان آثار ۲ میلیون تومان، نفر سوم یک میلیون تومان و به همچنین نفرات بعدی ۵۰۰ هزار تومان اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/۲۰۶