به گزارش پایگاه خبری ربیع، رافائل واران، مدافع فرانسوی رئال مادرید راز مهار لیونل مسی را فاش کرده و می‌گوید با اینکه مهار مسی غیرممکن نیست ولی یک مدافع به تنهایی نمی‌تواند از پس چنین کاری برآید.

رافائل واران، ستاره فرانسوی خط دفاعی رئال مادرید درباره رازهای مهار لیونل مسی صحبت کرده و می‌گوید با اینکه مهار ابرستاره آرژانتینی کاری غیرممکن نیست ولی یک مدافع به تنهایی نخواهد توانست از پس مهار اعجوبه‌ای مثل او برآید.

واران از سال ۲۰۱۱ از باشگاه لنز فرانسه به رئال پیوسته و در این سالها در مرکز خط دفاعی رئال مادرید در کنار سرخیو راموس بارها با هجومهای ویرانگر لیونل مسی روبرو شده است. مسی تا کنون آقای گل رقابتهای ال‌کلاسیکو است و در بازی‌های بارسا مقابل رئال تا کنون ۲۶ گل به ثمر رسانده است. اما در آخرین ال‌کلاسیکو در نوکمپ مسی توسط دفاع رئال مهار شده و در جریان این بازی که با تساوی ۰-۰ به پایان رسید نتوانست گلی وارد دروازه مادریدی‌ها کند.

واران درباره رازهای مهار لیونل مسی گفت:” در مقابل مسی نمی‌توان مثل بقیه دفاع کرد. دفاع کردن جلوی مسی به کار تیمی نیاز دارد. نباید به او فضا داده شود”.

ستاره فرانسوی و مدافع رئال در ادامه گفت:” کسی که مدافع رئال مادرید است باید هر چه کمتر اشتباه کند و اجازه اشتباه کردن ندارد. ما پشت سرمان یک فضای ۵۰ متری داریم که باید آن را پوشش بدهیم. من از بازیکنانی مثل پپ یا سرخیو راموس الهام گرفته‌ام چون آنها هم مثل من مدافع هستند. ولی در عین حال همیشه شیفته کریستیانو رونالدو هم بودم چون او را نمونه عالی یک فوتبالیست می‌دانم”.