به گزارش پایگاه خبری ربیع، به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اصفهان، فازنهائی پروژه ملی “کانون ارزیابی مدیران” که ازسال ۱۳۹۴ در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و با محوریت اجرای کانون در منطقه اصفهان آغاز شده بود، درروزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ ۴ و ۵ اردیبهشت ماه سال ۹۸ توسط واحد پژوهش منطقه اصفهان و با حضور تیم پژوهشی ۳۰ نفره دانشگاه اصفهان برگزار گردید.

دراین پروژه که هدف آن ساخت کانون سنجش و ارزیابی بر مبنای تحلیل شغل وساخت الگوی شایستگی مدیران می‌باشد، طی دوجلسه متوالی ۱۶ ساعته، ۸ نفر ازروسای واحدها که دارای سمتهای سازمانی ۱۷ به بالا و آشنا با مسائل مدیریتی بوده و سمت مدیریت عالی منطقه درمسیر شغلی آنها متصور بود مورد ارزیابی قرارگرفتند.۳

در خصوص پروژه مذکور لازم به ذکر است که کانون ارزیابی مدیران یکی از شیوه‌هایی است که سالهاست برای انتخاب مدیران مناسب در بهترین جایگاه ممکن، مورد استفاده قرار می­گیرد (انتخاب مدیرانی دارای شایستگی‌های خاص متناسب با سمت). در این راستا شیوه‌ی سنجش و اندازه گیری این شایستگی­ها دارای اهمیت می‌باشد.

 یکی از شیوه‌هایی که در سده‌ی اخیر، برای رسیدن به این هدف، محبوبیت زیادی یافته است، تمرین‌های شبیه سازی و کانون­های ارزیابی است. در این روش، با طراحی تمرین­های شبیه سازی، تلاش می­شود افراد در موقعیت­های مشابه کاری قرار بگیرند. در واقع در این روش با شبیه سازی یک موقعیت، به شرکت کننده (داوطلب یا ارزیابی شونده)، محرکهای پیچیده‌ی کاری ارائه می­شود و رفتارهایی که وی نشان می­دهد ثبت شده و براساس آن، بعدهای (شایستگی­ها) مورد نظر، نمره گذاری شده و به ارزیابی شونده، امتیاز داده می­شود.