به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس به نقل از گاردین، نتایج یک بررسی جدید که توسط آژانس آماری آموزش عالی انگلیس منتشر شده نشان می‌دهد، شمار دانش‌آموزان انگلیسی که از مدارس دولتی فارغ‌التحصیل شده و وارد دانشگاه می‌شوند رو به کاهش است.

بنابر اطلاعاتی که توسط آموزش عالی منتشر شده، شمار زیادی از دانشجویانی که در برترین دانشگاه‌های دولتی پذیرفته می‌شوند خروجی مدارس خصوصی هستند.

به گفته کارشناسان علمی، باور به خروجی بهتر علمی در مدارس خصوصی یک اعتقاد غلط است که میان مردم رواج یافته و منجر به کاهش امید ورود به دانشگاه در دانش‌آموزان مدارس دولتی و با وضعیت مالی معمولی می‌شود.

وزیر آموزش انگلیس می‌گوید: سقوط دانشجویان از مدارس دولتی به رغم گسترش سریع بخش آموزش عالی و تأکید بر افزایش مشارکت دانش‌آموزان از مدارس دولتی رخ داده است.

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد، باور عمومی بر این است که تنها فارغ‌التحصیلان از مدارس خصوصی سهم بهتری از دانشگاه‌های مطرح دارند.

آمار و ارقام نیز بیانگر آن است که دانشگاه آکسفورد کمترین پذیرش از فارغ‌التحصیلان مدارس دولتی را دارد؛ دانشگاه سنت اندروز، دانشگاه دورام، امپریال کالج لندن و کمبریج نیز به ترتیب در رتبه‌های بعد از آکسفورد در پذیرش دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل از مدارس دولتی قرار دارند.

انتهای پیام/