رئیس حوزه علمیه اصفهان با اشاره به تلاش علمای شیعه برای حفظ غنای فرهنگ شیعی در طول تاریخ گفت: غنای مکتب شیعه به نسل‌های آینده منتقل شود.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ، آیت‌الله حسین مظاهری پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه اصفهان در مدرسه علمیه صدر بازار اظهار داشت: شیعه از نظر فرهنگی، غنی است و این موضوع در احکام، اخلاق و اعتقادات صدق می‌کند.

وی با بیان اینکه شیعه مصداق کامل شجره طیبه در قرآن کریم است، افزود: واجب است تا مذهب تشیع به عنوان یک دُر گران‌بها نسل به نسل انتقال یابد و غنای مکتب شیعه حفظ شود.

رئیس حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: لازم است در مسیر حرکت علمای پیشین در حوزه علمیه، طلاب علوم دینی از فرصت‌ها به خوبی استفاده کنند و با پشتکار و دعا به اهداف بلند در این بخش دست یابند.

وی با اشاره به تلاش علمای پیشین برای تدوین کتب دینی و تبلیغ اسلام در طول تاریخ گفت: بسیاری از علما کتاب‌های خود را در شب ۲۳ ماه مبارک رمضان به پایان رسانده‌اند و این نشان می‌دهد که حتی در شب قدر به تحصیل علم و دانش و نوشتن کتاب اهمیت داده شده است.

آیت‌الله مظاهری ادامه داد: در زمان شیخ طوسی که یکی از علمای برجسته تاریخ شیعه محسوب می‌شود، محل تدریس ایشان را آتش زدند اما شیخ طوسی نه تنها در گوشه‌ای پنهان نشد بلکه با عزیمت به نجف اشرف، حوزه علمیه این شهر را به راه انداخت و منشأ خدمات ارزشمندی برای اسلام و مذهب تشیع شد.

وی تصریح کرد: علما و دانشمندان در حوزه علمیه توانستند با پشتکار و تلاش بدون وقفه، زمینه‌ساز غنای مکتب شیعه باشند و هر جا مشکلی را مشاهده می‌کردند با تلاش و دقت فراوان آن را برطرف کرده و امروز ما از تلاش‌های آنان بهره‌مند هستیم.

رئیس حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: درس خواندن و تحصیل علوم دینی برای طلاب در شرایط کنونی واجب عینی است و با درس خواندن و افزایش دانش، طلاب در مسیر هدایت مردم گام بردارند، البته تحصیل در حوزه علمیه حتما نبوغ و ذهن بسیار قوی نیاز ندارد بلکه هر انسانی می‌تواند با تلاش و کوشش به آنچه می‌خواهد دست پیدا کند.