به گزارش پایگاه خبری ربیع، ۱۵ اسفندماه به‌ روز ملی درختکاری در تقویم ایران اسلامی اختصاص داده شده است هر ساله به مناسبت این روز و هفته ی منابع طبیعی(۲۱-۱۵اسفندماه)، برنامه‌های مختلف اجرایی، فرهنگی و ترویجی در سطح کشور به صورت ویژه دنبال می‌شود.

هر چند امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه‌های فرهنگی و ترویجی با محدودیت‌هایی روبرو است اما براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده برنامه‌های اصلی در هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور حداقلی افراد و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی دنبال می‌شود.

ظهر امروز در آستانه روز درختکاری نشست وبیناری با حضور مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و همچنین علی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد که به دنبال این نشست مسئولان صدا و سیمای مرکز قم و مسئولان اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم نیز در سالن جلسات اداره‌کل صدا و سیما گردهم آمدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد لطفی‌نیاسر مدیرکل صدا و سیمای مرکز قم و محمد شعاعی سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز به صورت نمادین با حضور در محوطه ی اداره‌کل صدا و سیمای مرکز قم، به غرس نهال پرداختند.