به گزارش پایگاه خبری ربیع، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه شورای فرهنگی استانداری قم، طی سخنانی با اشاره به کسب رتبه برتر استانداری قم در بحث اقامه نماز در بین استان های کشور، از متولیان شورای اقامه نماز استانداری و استان قم قدردانی کرد.

استاندار قم برنامه محوری در حوزه ی فرهنگ را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: بایستی برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در این حوزه داشته باشیم.

سرمست با بیان اینکه در بحث فرهنگ اقامه نماز نیاز به یک بازاندیشی و تفکر داریم افزود: صرف اقامه نماز اول وقت و جماعت بایستی در راستای ترویج فرهنگ نماز در جامعه تلاش شود .

مقام عالی دولت در استان قم کارکردهای مختلف مساجد را مورد توجه قرار داد و گفت: مسجد کارکردهای اجتماعی و فرهنگی زیادی دارد و بایستی برای اعتلای جایگاه مساجد گام های موثر برداشته شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه در عصر جدید با انواع بحران های اخلاقی مواجه هستیم خاطرنشان کرد: با وجود بٌعد مناسک دینی کمترین آسیب را دیده اند؛ ولی باید برای حفظ و اعتلای فرهنگی و سایر ابعاد دینی در جامعه تلاش مضاعف داشته باشیم.

استاندار قم در پایان با تاکید بر آراستگی اماکن مذهبی و مساجد تصریح کرد: در زمینه نظافت و رعایت نکات بهداشتی در مساجد و نمازخانه های بین راهی نیز بایستی اقدامات نظارتی به صورت جدی انجام شود.

در این جلسه محمد خامه یار رئیس ستاد اقامه نماز استان با قدردانی از حمایت های و تلاش های استاندار قم در زمینه اقامه نماز در سطح استان خاطر نشان کرد : با اهتمامی که مدیریت استان در زمینه اقامه نماز دارد افق های روشن تری نسبت سالهای گذشته نمایان است

وی همچنین افتخار استان قم را فعالیت موثر در زمینه نهضت مسجد سازی دانست و گفت : ستاد اقامه نماز دوشادوش مدیران استان در اجرای پروژه های ساخت مساجد و خانه عالم در استانهای محروم خصوصا استان های سیل زده پیشگام است

در این جلسه با اهدای لوح، از تعدادی از اعضای فعال در شورای اقامه نماز قدردانی شد.