به گزارش پایگاه خبری ربیع، برنامه «پیرغلامان عشق»؛ در این قسمت از برنامه با ذاکر اهل بیت (ع) حاج سید ابوالفضل ثقفی همراه می شویم تا حسینیه امینی ها تا پای درس هایی که به ما می گوید یک پیرغلام واقعی در میان مردم با چه ویژگی های اخلاقی شناخته می‌شود، چگونه زندگی می کند و راز ماندگار شدنش چیست.

همچنین در این برنامه با مداحان پیشکسوت مرحوم استان قزوین که هنوز نام و یاد و راه شان زنده است؛  از زبان حاج ثقفی آشنا می شویم.

مستند «پیرغلامان عشق» با انتخاب مداحان پیشکسوتی از سراسر کشور، آیین های عاشورایی در اقلیم های متفاوت را با شیوه ها و منش های خاص به تصویر می کشد.

از طرفی معرفی شیوه صحیح و اصولی مداحی، معرفی سبک های سنتی عزاداری سرور و سالار شهیدان، زنده نگه داشتن یاد و نام پیر غلامان مرحوم و پیشکسوت در سراسر کشور، ترویج انتخاب پوشش و اخلاق صحیح مداحی، بررسی اهمیت مطالعه مقاتل و کتب اشعار شاعران آیینی، انتقال عزاداری اصولی و سنتی به نسل جوان و… از جمله محورهای اصلی ساخت این مستند بوده است.

این برنامه کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی هادی خدادی که در دهه اول محرم ساعت ۲۲:۵۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می شود.

تسنیم/۲۲۵